کد خبر: 900794 A

پیشرفت نسبی طرح تعریض و ایمن‌سازی محورهای روستایی پاکدشت

بخشدار مرکزی شهرستان پاکدشت از پیشرفت حداکثری عملیات تعریض و ایمن‌سازی محور مواصلاتی روستایی قوهه به قلعه‌نو املاک خبر داد.

پیشرفت نسبی طرح تعریض و ایمن‌سازی محورهای روستایی پاکدشت

 به گزارش ایلنا، حسین خانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کم عرض بودن مسیرها، دوطرفه بودن و نقص علائم(تابلو و خط‌کشی) از جمله مهم‌ترین دلایل بروز حوادث در محورهای مواصلاتی روستایی در کنار خطای کاربر وسایل نقلیه است.

 وی در ادامه تصریح کرد: طرح توجیهی محورهای مواصلاتی روستایی، پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی با دقت زیاد تهیه شده است و عملیات اجرایی آن که از چندی پیش آغاز شده، به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

 نماینده عالی دولت در بخش مرکزی شهرستان پاکدشت در ادامه گفت: آرام‌سازی در قالب تعریض شانه، رفع اختلاف سطح شانه و جاده، اصلاح قوسی، نصب برج نوری و علائم راهنمایی‌ و رانندگی، رنگ‌آمیزی تیرهای برق و ایجاد رمپ‌های ورودی و خروجی را از مهم‌ترین اقدامات برای ایمن‌سازی راه‌های روستایی برشمرد.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه ارتقای سطح ایمنی محورهای روستایی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین خواسته‌های به‌حق اهالی و ساکنان روستاها است اذعان داشت: تسریع اجرای راهکارهای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای، رفع نقاط حادثه‌خیز و افزایش ضریب ایمنی راه‌های مواصلاتی برای رفاه روستاییان عزیز یکی از تأکیدات و اهداف مهم مجموعه مدیریت روستایی است.

انتهای پیام/
برق کارشناسی محورهای مواصلاتی وسایل نقلیه ضریب ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر