خبرگزاری کار ایران

وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی:

ایجاد فرصت شغلی پایدار هدف دولت و وزارت کار است

asdasd
کد خبر : ۱۴۴۷۶۳۶

وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی گفت: ایجاد فرصت شغلی پایدار و ماندگار هدف دولت و وزارت کار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید صولت مرتضوی صبح امروز بیست و سه بهمن ماه در مراسم بهره‌برداری از فاز اول گاوداری ۶۰۰۰ رأسی شهرستان دلفان، با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن هم موجب حفظ اقتدار جمهوری اسلامی ایران می‌شود و هم مولفه‌های امنیت ملی را توسعه می‌دهد، بیان کرد: در دهه فجر امسال در حوزه‌های مختلف طرح‌های متعدد عمرانی، اقتصادی، فضایی و دفاعی به بهره‌برداری رسید که البته هم زمان یارای معرفی اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ندارد وهم قاب محدود رسانه‌ای که وجود دارد اساساً قادر به تبیین آنچه شده است، نیست.

وی گفت: در این وزارتخانه تعداد فراوانی طرح به بهره‌برداری رسیده است؛ امروز نیز بخش دیگری از طرح‌های توسعه‌ای کشور در حوزه شیر و گوشت به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برخی از سرمایه‌گذاری‌ها به منظور بازدهی ریالی طراحی و اجرا نمی‌شوند، عنوان کرد: هم‌اکنون در کشور به دو موضوع شدیداً نیازمند هستیم اولاً در حوزه اشتغال مخصوصاً در استان‌هایی نظیر لرستان که نرخ بیکاری آنها از نرخ متوسط کشوری بالاتر است؛ این درحالیست که در دو سال اخیر بیشترین اشتغال درهمین استان‌ها ایجاد شده به این معنا که اگر متوسط نرخ بیکاری در کلان کشور دو درصد کاهش یافته در این استان‌ها بین ۳.۵ تا ۴ درصد نرخ بیکاری کاهش یافته است.

در این دولت در برخی استان‌ها نرخ بیکاری تا شش درصد نیز کاهش یافته است

وی با بیان اینکه متاسفانه در این استان‌ها در گذشته نسبت به زیرساخت‌ها و طرح‌های توسعه‌ای کم‌مهری شده است، افزود: در این دولت در برخی استان‌ها نرخ بیکاری تا شش درصد نیز کاهش یافته است.

مرتضوی با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی، اشتغال پایدار و ماندگار برای جوانان جویای کار این خطه از اهداف دولت و وزارت کاراست، تصریح کرد: هدف دوم از افتتاح طرح‌های در حوزه شیر و گوشت در کشور تامین امنیت غذایی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: متاسفانه به واسطه ‌خشکسالی‌های چند ساله و بی‌تدبیری‌هایی که در گذشته انجام شد، زمانی که دولت کار خود را آغاز کرد با کاهش شدید سرمایه‌گذاری در حوزه کشت و صنعت مخصوصاً دام و طیور مواجه بودیم و به لحاظ عدم توجه به بخش دامپروری، بخش قابل توجهی از دام مولد کشور در سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۰ از چرخه تولید خارج شدند.

وی با بیان اینکه با این اوصاف با افزایش قیمت گوشت و در برخی جاها لبنیات مواجه هستیم، گفت: دولت سیزدهم بر آن است که ناترازی‌ حوزه‌های مختلف از جمله گوشت و لبنیات را برطرف کند.

مرتضوی بیان کرد: اگرچه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت‌های وابسته سرمایه‌گذاری در حوزه دامپروری از بازدهی ریالی برخوردار نباشد اما به منظور ساماندهی و هم‌تراز کردن و خدمت به نسل‌های حاضر و آینده این طرح‌ها طراحی شدند و به منصه اقدام می‌رسند.

تولید شیر در کشور را به ۵۰۰ هزار تن خواهیم رساند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در سفر اول رئیس‌جمهور به لرستان تصمیمات مطلوب و مناسبی گرفته شده، تاجایی که هر انسان منصفی منابعی که به لرستان و دیگر استان‌ها تخصیص داده شده را مقایسه کند مشاهده خواهد کرد که این منابع به اندازه هشت سال گذشته بوده است.

مرتضوی با بیان اینکه طرح‌های مختلف در حوزه راه، دو محور کردن مسیرهای بین استانی و شهرستانی در لرستان درحال اجراست، خاطرنشان کرد: شرکت کشت و دام وابسته به سازمان تامین اجتماعی هم‌اکنون ۱۴ طرح با ۳۳ هزار راس دام سنگین، ۱۸ هزار راس دام مولد را مدیریت می‌کنند؛ هم‌اکنون تولید سالانه شیر در این مجموعه‌ها ۲۰۰ هزار تن است و بخش قابل توجهی از نیاز کشور را تامین می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: بنا داریم این میزان تولید را در افق ۱۴۰۴  به ۵۰۰ هزار تن برسانیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز