خبرگزاری کار ایران

| 20:40   
کد خبر : ۱۳۹۷۹۵۶
گلایه فرماندار انزلی از محیط زیست گیلان:

تالاب انزلی در حال نابودیست/ برگشت اعتبار احیاء تالاب خجالت آور است

فرماندار انزلی از همه مدیران کشوری و استانی و دستگاه های نظارتی خواست که در جهت احیاء تالاب بین المللی بندرانزلی که نفس‌های آخر را می‌کشد اقدام فوری کنند.

تالاب انزلی در حال نابودیست/ برگشت اعتبار احیاء تالاب خجالت آور است

به گزارش ایلنا از بندرانزلی،  محمد پورخوش سعادت فرماندار این شهر طی نامه‌ای به مقامات استانی و کشوری از نحوه عملکرد مدیران کل محیط زیست گیلان در سال‌های گذشته در خصوص عدم توجه جدی به تالاب بین المللی بندرانزلی ابراز گله مندی کرد.

وی با بیان اینکه محیط زیست گیلان برای احیاء محیط‌های طبیعی اقدام خاصی را انجام نمی‌دهد و اندک پروژه‌های در حال اجرا هم بدلیل سوء مدیریت بحال خود رها شده است.

3070212

پور خوش سعادت با تاکید بر وظایف ذاتی سازمان حفاظت از محیط زیست در راستای حفاظت از اکوسیستم‌های طبیعی و ترمیم اثرات سوء گذشته در محیط زیست و همچنین ممانعت از آلودگی و تخریب محیط زیست، بیان داشت: متاسفانه عدم انجام وظایف قانونی در این خصوص توسط محیط زیست گیلان در ده سال گذشته، صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست استان وارد کرده است که وضعیت تالاب انزلی، تالاب امیرکلایه، تالاب استیل و غیره  از جمله این موارد است.

تالاب+انزلی+

وی با بیان اینکه بنده نه بعنوان فرماندار بندرانزلی، بلکه بعنوان یک گیلانی شاهد فرصت سوزی برخی از مدیران این استان هستم که با ترک فعل وظایف قانونی خود موجب ایجاد نا امیدی جوانان و بدبینی مردم نسبت به مسئولان شده‌اند.

پور خوش سعادت بیان داشت: مواردی همچون عدم توانایی در جمع آوری گیاه مهاجم سنبل آبی که سطح رودخانه‌ها و تالاب‌های گیلان را در بر گرفته است، عدم کنترل و حذف نی‌های تالابی مازاد، عدم احیاء و احداث تله‌های رسوب گیر، عدم بازگشایی آبراهه‌های تالاب انزلی، عدم جمع آوری زباله‌های شناور در تالاب و خط ساحلی،  عدم ارائه راهکار جهت جلوگیری از پایین رفتن تراز آب تالاب، بلاتکلیف بودن وضعیت تحویل و بهره برداری از اندک پروژه‌های بوم گردی و بسیاری دیگر که در قالب نامه نمی‌گنجد، گوشه‌هایی از خسارت‌های جبران ناپذیر وارده به تالاب انزلی است.

 فرماندار بندر انزلی هشدار داد: اگر در اسرع وقت مشکل تالاب این شهرستان مرتفع نشود، اندک احیاء تالاب انزلی برای همیشه از بین خواهد رفت و سازمان حفاظت از محیط زیست مسئول خسارت جبران ناپذیر نابودی تالاب انزلی و اقتصاد منطقه خواهد بود.

images

وی نسبت به برگشت اندک بودجه اختصاص یافته به احیاء تالاب بندرانزلی و عدم جذب آن توسط اداره کل حفاظت از محیط زیست گیلان اظهار تاسف کرد و از همه مدیران کشوری و استانی و دستگاه‌های نظارتی خواست که در جهت احیاء تالاب بین المللی بندرانزلی که نفس های آخر را می کشد فورا اقدام کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز