خبرگزاری کار ایران

| 07:19   
کد خبر : ۱۳۹۳۰۴۰
با حضور معاون رئیس جمهور؛

2 طرح در منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی به بهره برداری رسید

طرح‌های تعمیرات اساسی محور ۴ بندر شهید رجایی و پایانه ترانزیت و صادراتی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد در بندر شهید رجایی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 2 طرح در منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی به بهره برداری رسید

به گزارش ایلنا از بندرعباس، طرح‌های تعمیرات اساسی محور ۴ بندر شهید رجایی و پایانه ترانزیت و صادراتی با حضور مهدی اسلام پناه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد امروز جمعه 10 شهریور ماه با استقبال رسمی مهدی دوستی استاندار هرمزگان در بندر شهید رجایی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مهدی اسلام پناه معاون رئیس جمهور در حاشیه بهره برداری از این طرح‌ها در بندر شهید رجایی اظهار کرد: در حال حاضر در مهم‌ترین بندر و گمرک کشور حضور داریم که اهمیت بسیار زیادی در حوزه اقتصادی کشور دارد.

وی افزود: خوشبختانه در هفته دولت پروژه‌های خوبی در حوزه‌های مختلف با زحمت استاندار در استان هرمزگان در حال بهره برداری و یا کلنگ زنی است، در حوزه بندری و دریایی هم 6 هزار میلیارد ریال امروز در بندر شهید رجایی به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: با بهره برداری از یک طرح در بندر شهید رجایی، 8 هزار کانتینر به ظرفیت گمرکی کشور افزوده می‌شود که ظرفیت قابل توجهی است، امروز همچنین چند طرح در سطح بین المللی در این بندر مورد بهره برداری قرار گرفت که به ارتقای سطح زیرساخت‌ها کمک خواهد کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بندر شهید رجایی جزو مهم‌ترین بندر اقتصادی کشور است و یکی از موضوعات بسیار مهمی که در این بندر اهمیت دارد موضوع افزایش ظرفیت است که خوشبختانه با کمک بخش خصوصی توانستیم ظرفیت های بسیار خوبی را در بندر ایجاد کنیم.

"حسین عباس‌نژاد" در خصوص پایانه ترانزیت و صادراتی گفت: این طرح با ۱۲۸ هزار و ۶۳۳ متر مربع مساحت به عنوان محوطه نگهداری و ترانزیت کانتینر توسط بخش خصوصی تامین اعتبار شده که شامل انبار و محوطه نگهداری کانتینر است. 

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح هشت هزار تی ای یو به ظرفیت نگهداری و ترانزیت کانتینر در بندر شهید رجایی که 145 هزار تی ای یو است، اضافه خواهد شد که می تواند سرعت عملیات بندری را بیشتر کند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، اعتبار این طرح چهار هزار میلیارد ریال بوده که توسط بخش خصوصی و قراردادی که در 2 سال ساخته شده و مدت زمان قرارداد آن نیز 17 سال است. 

عباس‌نژاد  ادامه داد: طرح تعمیرات اساسی محور ۴ بندر شهید رجایی نیز با ۸۶۰ میلیارد ریال اعتبار با هدف ارتقا کیفیت و ایمنی عمر جاده‌های مجتمع بندری شهید رجایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه این طرح به صورت بتون الیافی درزدار اجرا و برای تثبیت سطح آن از آهک استفاده شده است، عنوان کرد: با توجه به بارهای ترافیکی موجود در بندر برای اجرای طرح تعمیرات اساسی محور ۴ بندر شهید رجایی 18 کیلومتر در مرحله نخست به صورت بتنی انجام شده است. 

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: این طرح که با 900 میلیارد ریال سرمایه گذاری شروع شده در مرحله دوم نیز 18 کیلومتر بتن سازی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز