خبرگزاری کار ایران

| 00:59   
کد خبر : ۱۳۸۸۶۶۵
معاون راهداری کشور خبر داد؛

اجرای روکش آسفالت بیش از ۱۲ هزار کیلومتر از راه‌های کشور

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از هدف گذاری اجرای روکش آسفالت ۱۲هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه اصلی و شریانی در کشور خبر داد.

اجرای روکش آسفالت بیش از ۱۲ هزار کیلومتر از راه‌های کشور

به گزارش ایلنا، رضا اکبری در جریان بازدید از پروژه‌های راهداری شهرستان مشگین شهر در استان اردبیل اظهار کرد: امسال اجرای روکش آسفالت ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و شریانی کشور هدفگذاری شده بود که استان اردبیل هم سهم مناسبی از این رقم به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: طی ۵ ماه اخیر ۹هزارو ۷۰۰ کیلومتر  از این میزان اجرا شده است و امیدواریم تا پایان سال بقیه برنامه را هم اجرا کنیم.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: یکی دیگر از اولویت‌های اصلی سازمان راهداری تامین ماشین آلات مورد نیاز بود که در این راستا با استفاده از ظرفیت‌های پیش بینی شده در قانون بودجه، مجوز واردات ۴۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری اخذ شده است.

 وی اضافه کرد: استان اردبیل جزء ۴ استانی هست که مجوز تامین این ماشین آلات به آن داده شده و قرار است ۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری به این استان اختصاص یابد.

اکبری یادآور شد: علاوه بر این قرار شده است ۶۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری از طریق تولید کنندگان داخلی تامین و در اختیار ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گیرد.

وی یادآور شد طی روزهای قبل ۱۱۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری با حضور وزیر راه و شهرسازی وارد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور شد و بقیه هم به مرور طی ماه‌های آتی وارد ناوگان جاده ای خواهد شد.

 اکبری همچنین درخصوص پروژه‌های راهداری شهرستان مشگین شهر گفت: امروز از چند پروژه اصلی در شهرستان مشگین شهر بازدید شد که از آن جمله تعریض محور قینرجه، اجرای روکش آسفالت محور گوشه - کنگرلو به طول ۱۰ کیلومتر، محور مرادلو- امیرکندی و محور مشیران مورد بازدید قرار گرفت. 

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: علاوه بر این محورهای شابیل و جاده قدیم مشگین شهر - اردبیل به طول ۲۰ کیلومتر از دیگر پروژه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در مشگین شهر است.

 وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۷ پروژه به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد ریال در مشگین شهر در دست اجراست که بر اساس تفاهم با فرماندار مشگین شهر، مقرر شد قیر مورد نیاز پروژه‌ها را سازمان تامین کند و بقیه اعتبارات هم به صورت نصف- نصف از طریق سازمان راهداری و منابع استانی تامین شود.

اکبری گفت: تلاش می‌کنیم تا قبل از پایان فصل کاری مسائل قراردادی و اعتباری این پروژه‌ها حل شده و تعدادی از آنها اجرایی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز