خبرگزاری کار ایران

| 16:23   
کد خبر : ۱۳۸۶۶۸۱
سرپرست جهاد کشاورزی اردبیل خبر داد؛

برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان بخش کشاورزی استان

سرپرست جهاد کشاورزی استان اردبیل از برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان بخش کشاورزی در اردبیل خبر داد.

برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان بخش کشاورزی استان

به گزارش ایلنا، نوبخت اژدری با اعلام این خبر افزود: یکی از ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در بخش کشاورزی وجود دارد فارغ التحصیلان جوانی است که در رشته های مختلف زراعت و باغبانی و آب و خاک و امور دام می‌توانند منبع خدمات ارزشمندی به بخش کشاورزی بشوند اگر بتوانیم از ظرفیت‌های این جوانان تحصیل کرده و متخصص استفاده کنیم قطعنا می‌توانیم بسیاری از مسائل و مشکلات پیش روی خود کفایی محصولات کشاورزی در کشور را از میان برداریم. 

این مقام مسئول افزود: در حال حاضر تعداد بیش از 2500 نفر فارغ التحصیل بیکار در زمینه‌های زراعت و باغبانی و آب و خاک و دامداری داریم که قطعا ً برنامه ریزی مدون و کارآمد در بخش خصوصی می‌تواند تاثیرات مثبت خود را در بکارگیری این نیروهای متخصص در توسعه بخش کشاورزی داشته باشد. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: یکی از برنامه‌های آتی در بخش کشاورزی واگذاری تعداد 38 مرکز خدمات جهاد کشاورزی استان  به بخش خصوصی است چرا که هرچقدر تصدی گری دولت در این بخش کم باشد و مسئولیت‌ها به بخش خصوصی واگذار شود راندمان کاروبهره‌وری افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه لازمه ارتقاء بهره‌وری در بخش کشاورزی استان پیوند دادن کارشناسان کشاورزی با تولیدکنندگان است، گفت: باید زمینه حضور کارشناسان را در عرصه‌های تولیدی فراهم کنیم، چون با افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی می‌توانیم به ارتقاء کمی و کیفی تولیدات بخش کشاورزی در استان امیدوار باشیم.

 اژدری که در جمع کارشناسان طرح جهش تولید دیمزار سخن می گفت  افزود: در صورت فراهم شدن زمینه حضور کارشناسان بخش کشاورزی در مزارع، در کنار افزایش کیفیت محصولات تولیدی، زمینه افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان  هم فراهم خواهد شد که این موضوع پای کشاورزان استان  را به بازارهای صادراتی باز خواهد کرد.

وی از کارشناسان مجری طرح جهش تولید دیمزار خواست که آخرین اطلاعات و دانش کشاورزی خود را سرمزرعه ببرند تا شاهد رشد و تعالی بخش کشاورزی استان باشیم. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز