خبرگزاری کار ایران

| 17:55   
کد خبر : ۱۳۸۳۰۵۵
دادگستری قزوین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛

ثبت تصویر ۱۲۳ قزوینی در حوزه کشف حجاب/ تصایر توسط اطلاعات سپاه شناسایی می‌شود

دادگستری کل استان قزوین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پیرو بند 15 مصوبات ستاد عفاف و حجاب تصاویر کشف حجاب ۱۲۳ نفر توسط سیستم‌های هوشمند و گزارشات مردمی در سطح معابر عمومی استان قزوین ثبت شده است.

ثبت تصویر ۱۲۳ قزوینی در حوزه کشف حجاب/ تصایر توسط اطلاعات سپاه شناسایی می‌شود

به گزارش ایلنا، در اطلاعیه دادگستری کل استان قزوین آمده است: در سومین مرحله، ۳۴ نفر از افراد مکشفه حجاب توسط سیستم‌های هوشمند و گزارشات مردمی در استان شناسایی شده‌اند که برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل خواهد شد. 

با توجه به اینکه اتهام آن‌ها جزو مجازات درجه 7 است در دادگاه کیفری 2 پرونده قضایی تشکیل شده است.

مستندات شناسایی مابقی افراد از قبیل تصاویر برگرفته از دوربین‌های سطح شهر و یا تصاویر ارسالی مردم در اختیار سازمان اطلاعات سپاه بوده که پس از شناسایی نتیجه آن اعلام و پرونده قضایی جهت احضار و تعقیب کیفری تشکیل خواهد شد.

در ادامه اطلاعیه روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین آمده است: با توجه به اینکه لایحه عفاف و حجاب که توسط جامعه نخبگانی تهیه شده و مورد توجه رئیس قوه قضاییه و مورد حمایت مجلس شورای اسلامی نیز است، امیدواریم هر چه سریع‌تر ایرادات و نواقصات برطرف شده تا با تصویب و اجرای آن، شاهد کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی ناشی از عفاف و حجاب در جامعه ایرانی اسلامی باشیم.

در این اطلاعیه ضمن تقدیر از تلاش‌های سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در رصد و شناسایی افراد مکشوفه حجاب به هنجارشکنان هشدار داده شده در صورت عدم رعایت قوانین کشور تحت تعقیب اقدامات قانونی قرار خواهند گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز