خبرگزاری کار ایران

| 10:47   
کد خبر : ۱۳۷۷۱۹۹
مدیرکل میراث‌ فرهنگی هرمزگان خبرداد؛

۴ پروژه گردشگری استان آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: ۴ پروزه گردشگری در استان آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است.

۴ پروژه گردشگری استان آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی هرمزگان، محمد محسنی امروز با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه این اداره کل به عنوان یکی از ادارات پیشران در توسعه استان معرفی شده، پس از بررسی و نیازسنجی، ۴ پروژه پیشران آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران شده است.

او افزود؛ این پروژه‌ها شامل؛ راه‌اندازی اقامتگاه‌های بومگردی در ابوموسی، تله کابین کوه گنو، گردشگری خوریات استان و آکواریوم ساحلی بندرعباس است که با توجه به مقیاس و تنوع جذابیت مقصد می‌توانند مورد توجه سرمایه‌گذاران بخش گردشگری باشند.

محسنی مزیت‌های راه‌اندازی تله کابین کوه گنو را مجاورت با روستاهای گردشگری در شمال بندرعباس دانست و افزود: خاص بودن پوشش گیاهی و جانوری منطقه کوه گنو، وجود بام خلیج‌فارس در منطقه گردشگری مستقر در ایستگاه دوم تله کابین از دیگر مزیت‌های این طرح است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، گردشگری خوریات استان را پروژه بعدی عنوان کرد و افزود: گردشگری طبیعی با رویکرد شناساندن ظرفیت خورهای گردشگری، توانمندسازی جوامع محلی و حمایت از صنعت گردشگری از اهداف این پروژه است.

او آکواریوم ساحلی بندرعباس را یکی دیگر از پروژه‌های پیشران استان اعلام کرد و گفت: استقرار در ساحل مرکز استان، سنخیت محلی با مشاغل اکثر ساحل نشینان، استقرار در پایتخت اقتصادی کشور، مهمان پذیر بودن و مزیت غالب دریا و ساحل در استان و بندرعباس از مزیت‌های این پروژه است.

محسنی افزود: صدور مجوز راه اندازی اقامتگاه‌های بومگردی در ابوموسی نیز از دیگر پروژه‌های گردشگری است که با هدف توسعه و ارتقای صنعت گردشگری در جزیره ابوموسی انجام می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان اظهار داشت: فرصت‌های مذکور در اراضی ملی واقع شده‌اند و هدف از این کار تسریع روند واگذاری به سرمایه گذاران است.

او اضافه کرد: ۴۰ پروژه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری آماده شده که مشخصات این فرصت‌ها به زودی اعلام می‌شود.

محسنی تاکید کرد: سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به سرمایه گذاری در این پروژه‌ها می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان واقع در بندرعباس نرسیده به میدان فرودگاه مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز