خبرگزاری کار ایران

| 23:35   
کد خبر : ۱۳۶۶۲۶۳
مدیرکل راهداری استان:

خسارات اولیه سیلاب بر راه‌های گلستان بیش از 30 میلیارد تومان است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: خسارات اولیه سیلاب بر راه‌های گلستان بیش از 30 میلیارد تومان برآورد شده و میزان آسیب دیدگی و ابنیه فنی خسارت دیده محورها و علائم را هرکدام حدود 400 متر است.

خسارات اولیه سیلاب بر راه‌های گلستان بیش از 30 میلیارد تومان است

به گزارش ایلنای گلستان، عادل مصدقی گفت: طبق آمار تجمیعی هواشناسی استان طی 48 ساعت گذشته میزان 139 میلی متر در محور گنبد –اینچه برون و 155 میلی متر باران در محور گنبد به مراوه تپه باریده است.

وی با اشاره به ترانزیتی بودن محور گنبد-اینچه برون افزود: با استقرار 20 دستگاه ماشین آلات راهداری اعم از دستگاه‌های کمپرسی، لودر و بیل مکانیکی از ساعات اولیه سیلاب در این محورها، درحال حاضر بطور موقت این محور بازگشایی شده و 10 کیلومتر جلوتر به سمت داشلی برون و مراوه تپه زمان براست.

وی گفت: با بازگشایی این نقطه از محور گنبد –اینچه برون تردد برای ماشین آلات ترانزیتی به سمت اینچه برون (زیر گنبد به سمت شمال) برقرار است.

مصدقی اظهار داشت: راهداران در حال حاضر مشغول عملیات راهداری در محور گنبد به مراوه تپه هستند و تا فردا راه انحرافی آن نیز بازگشایی می‌شود.

وی به رانندگان توصیه کرد که حتی الامکان از محورهای جایگزین آزادشهر- گرگان و آق قلا- اینچه برون و مراوه تپه به کلاله برای تردد استفاده کنند.

وی، میزان آسیب دیدگی و ابنیه فنی خسارت دیده محورها و علائم را هرکدام حدود 400 متر بیان کرد و گفت: 15 تا 20 روز برای بازسازی اولیه این نقاط زمان لازم است.

بر اثر بارش‌ها و سیلاب شب‌های گذشته بویژه سیلاب بامداد امروز محور ترانزیتی گنبد-اینچه برون (محدوده سه راهی اینچه برون محدوده قره ماخر) و محور گنبد-مراوه تپه (محدوده 1500 متری بعد از سه راهی داشلی برون) مسدود بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز