خبرگزاری کار ایران

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در سفر به گیلان مطرح کرد؛

۲۱۴ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۹ هزار میلیارد تومان در گیلان تأمین مالی شد

asdasd
کد خبر : ۱۳۵۱۷۷۷

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در سفر به استان گیلان اعلام داشت: تأمین مالی هدفمند واحدهای تولیدی و مساعدت در اتمام، توسعه و احیای واحدهای تولیدی موجود و احداث واحدهای دانش بنیان و اشتغال‌زا کلید مهار تورم است.

به گزارش ایلنا از رشت،علی خورسندیان، مدیرعامل بانک صنعت و معدن که به اتفاق هیأتی از این بانک به استان گیلان سفر کرده است به همراه ابوالقاسم آزرده مدیر استانی در جلسه با صنعتگران، کارآفرینان و مسؤلان استانی با اشاره به لزوم تامین مالی بهینه واحدهای صنعتی کشور اظهار داشت: در مجموع ۲۱۴ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۹۰ هزار میلیارد ریال در استان گیلان تامین مالی شده است که برای ۲ هزار و ۴۹۲ نفر اشتغال ایجاد می‌ کند.

وی بیان داشت: تعداد ۱۷ طرح تولیدی نیز در سفر ریاست جمهوری به استان یاد شده مورد پیگیری قرار گرفته که به ۱۲ طرح از این طرح‌ها مبلغ ۵ هزار و ۷۴ میلیارد ریال اختصاص یافته که بخشی پرداخت شده و بخشی نیز در حال قرارداد و پرداخت می‌باشد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اهمیت مهار تورم که در شعار سال و در سیاست‌های دولت مورد تاکید قرار گرفته است، اعلام داشت: هنگامی که منابع خرد جذب شده توسط شبکه بانکی در قالب تسهیلات و اعتبارات به پروژه‌های تولیدی اختصاص یابد، نه تنها تورم‌زا نیست بلکه به عنوان اهرمی برای مهار تورم عمل می‌کند.

خورسندیان تاکید کرد: هم اکنون رشد تولید با رشد نقدینگی در کشور متناسب نیست. به دیگر سخن اگر میزان عرضه پول افزایش یابد در حالی که میزان کالا و خدمات در جامعه ثابت بوده یا حتی کاهش یابد؛ در این صورت قیمت‌ها افزایش می‌یابد و با ادامه روند این افزایش قیمت‌ها شاهد تورمی فزاینده خواهیم بود.

وی افزود: بنابراین تمرکز برای مهار تورم و کاهش آن بایستی بر روی افزایش تولید باشد به طوری که پس اندازها و سرمایه‌های راکد توسط بانک‌ها و موسسات مالی برای به حرکت درآوردن چرخ‌های تولید به کار گرفته شود و برای تامین مالی به شکلی هوشمندانه عمل کنیم؛ در پروژه‌هایی با بیشترین کارایی و توجیه مشارکت نماییم و این امر لزوم گزینش طرح‌ها و بررسی کارشناسانه و دقیق برای ارائه تسهیلات را مطرح می‌سازد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در جمع صنعتگران و کارآفرینان این استان بیان داشت: وجود تورم و نوسانات ارزی، تولیدکنندگان را با چالش‌های بی‌شماری مواجه می‌سازد و توان رقابتی آنان را کاهش می‌دهد. در این شرایط با استفاده از روش‌های نوین تامین مالی مانند زنجیره تامین می‌توان برای تامین مواد اولیه و تجهیزات از صنعتگران حمایت کرد تا کمبود نقدینگی سبب تعطیلی و یا کاهش ظرفیت تولید نشود.

وی خاطرنشان کرد: احیای طرح‌های تولیدی راکد و نیمه تمام اقدامی است که برای جلوگیری از هدررفت منابع صرف شده در پروژه‌های یاد شده و برای طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد در دستور کار است که در کمترین زمان ممکن وارد چرخه تولید شوند.

خورسندیان یادآور شد: این بانک خود را ملزم به اجرای تعهدات در راستای سیاست‌های کلان اقتصادی و اجتماعی و قانون برنامه و بودجه می‌داند به طوری که در سال گذشته در پرداخت تسهیلات ازدواج ۸۵درصد و در تسهیلات قرض الحسنه فرزند آوری ۷۲درصد از تعهدات خود را ایفا نموده و در این خصوص ۱۱۹۵ فقره وام ازدواج و ۸۲۰ فقره وام فرزندآوری پرداخت نموده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ادامه این سفر دو روزه به اتفاق هیات همراه از شرکت‌های ریسندگی گیلان (تولید محصولات نساجی)، خوشه بهچین هیراد (عمل آوری میوه و سبزیجات به روش انجماد سریع)، تالک ایرانیان (قوطی‌های آلومینیومی آسان باز شو)، پینک (صنایع بسته‌بندی گونی پلاستیکی، نخ و نوار)، شرکت جان ویشار (محصولات دارویی)، ریسندگی و بافندگی فومنات و خاور (ریسندگی و بافندگی) و شرکت صنایع پوشش ایران (انواع منسجات نساجی) بازدید خواهد کرد.

 وی فردا با مدیران ارشد و مسئولان استانی و نمایندگان مجلس در خصوص روند پیشرفت کار و مراحل بهره برداری از شرکت صنایع پوشش ایران که به همت بانک صنعت و معدن احیا شده و در مدار تولید قرار خواهد گرفت، به همفکری و رایزنی می‌پردازد.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز