خبرگزاری کار ایران

| 09:43   
کد خبر : ۱۳۴۸۹۱۱
در یک سال گذشته؛

طرح غربالگری اضطراب برای سه هزار و ۵۴۱ کودک قزوینی اجرا شد

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان قزوین از اجرای طرح غربالگری اضطراب برای سه هزار و ۵۴۱ کودک قزوینی طی سال گذشته خبر داد.

طرح غربالگری اضطراب برای سه هزار و ۵۴۱ کودک قزوینی اجرا شد

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، زهرا غلامرضایی با اعلام این خبر گفت: از این تعداد ۶۶۶ کودک مشکوک به اختلالات اضطراب شناسایی و برای برخورداری از خدمات تخصصی به مراکز مشاوره ارجاع شدند.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: طرح غربالگری اضطراب کودکان ۵تا ۶ ساله با هدف شناسایی و ارجاع زودهنگام برای مداخله تخصصی و افزایش اطلاعات والدین درخصوص پیشگیری از اضطراب کودکان توسط دفتر مشاوره‌ اداره کل بهزیستی قزوین انجام می‌شود.

غلامرضایی هدف از اجرای طرح غربالگری اضطراب را ارتقای سطح سلامت روان کودکان 5تا ۶ ساله، پیشگیری از آسیب‌های احتمالی در آینده، شناسایی کودکان مشکوک به اضطراب و سایر اختلالات اضطرابی، مداخله تا سطح درمان یا کنترل و کاهش، آگاه‌سازی عمومی در خصوص ایجاد حس مسئولیت والدین جهت پیگیری و مراجعه به مراکز مشاوره جهت دریافت خدمات مشاوره‌ای عنوان کرد.

وی تاکید کرد: شناسایی زودهنگام و پیشگیری از آسیب‌های بعدی، آگاه سازی و حساس سازی والدین در این مورد و درمان اضطراب کودک از نقاط قوت این طرح به شمار می رود که پیش زمینه بهبود روابط کودک در خانواده است.

به گفته این مسئول، بخش زیادی از اضطراب‌ها و اختلالات روانی در دوران بزرگسالی ریشه در کودکی افراد دارد از این رو در صورت تشخیص زودهنگام و درمان، بسیاری از مشکلات بزرگسالی نظیر وقوع طلاق، ایجاد وسواس‌های مختلف و مشکلات روحی جلوگیری می‌شود.

غلامرضایی با بیان اینکه بخشی از اضطراب کودکان مختص مشکلات بین فردی خانواده‌ها و مشکلات اضطرابی والدین است،گفت: بعد از شناسایی کودکان در معرض خطر اضطراب، والدین به مراکز روان‌شناختی ارجاع داده شده و ضمن دریافت خدمات مشاوره‌ای، کودکانشان نیز از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان قزوین یاد آور شد: با تشخیص به موقع و طراحی مداخله به هنگام می‌توان از طریق والدین و مربیان به کودکان کمک کرد که اضطراب خود را کنترل کنند و زندگی طبیعی داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز