خبرگزاری کار ایران

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

راه دسترسی به معادن شهرستان چگنی به طول شش کیلومتر آغاز شد

asdasd
کد خبر : ۱۳۳۸۹۲۵

رئیس سازمان صمت لرستان گفت: راه دسترسی معادن شهرستان چگنی به طول شش کیلومتر آغاز شده است.

بهمن جعفری در گفت و کو با ایلنای لرستان اظهار کرد: در سال جاری پروژه ۱۱۴ میلیاردی راه دسترسی معادن الیگودرز و  سفیدآب چگنی را در دست اقدام داریم که عملیات اجرایی الیگودرز آغاز شده است.

وی با بیان اینکه راه دسترسی معادن شهرستان چگنی به طول شش کیلومتر آغاز شده است، بیان کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان در راستای بهبود فضای  کسب و کار در حوزه معدن انجام خواهد شد.

رئیس سازمان صمت لرستان اضافه کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های ایمیدروست که در سال جاری تامین اعتبار شده و پیمانکار آن مشخص شده و منتظر شروع عملیات اجرایی این پروژه هستیم.

جعفری با بیان اینکه یکی از مصالح ساختمانی مورد استفاده آلومینیوم است که با توجه به موضوع نهضت ملی مسکن که در دست اقدام بوده نیاز است این ماده معدنی تامین شود، بیان کرد: در کشور با کمبود پروفیل آلومینیوم مواجه هستیم و درخواست سرمایه‌گذاری روی این ماده معدنی را در لرستان به ایمیدرو دادیم اما متاسفانه مطابق اصل ۴۴ ایمیدرو نمی‌تواند سرمایه‌گذاری کند و حتما باید با مشارکت بخش خصوصی به انجام برسد.

وی افزود: فقط در صورتی که سه بار فراخوان داده و هیچ سرمایه‌گذاری رغبت نکند آنگاه براساس مجوز هیات دولت ایمیدرو می‌توانند برای سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی اقدام کند.

رئیس سازمان صمت لرستان تصریح کرد: براین اساس تاکنون دو فراخوان برگزار کردیم و  هیچ بخش خصوصی اعلام آمادگی نکرده است و فراخوان سوم را برگزار خواهیم کرد و چنانچه بازهم  بخش خصوصی اعلام آمادگی نکند  ایمیدرو می‌تواند نسبت به سرمایه‌گذاری این پروژه، مثل کاغذ از سنگ و آهک هیدراته اقدام کند.

جعفری در خصوص پروژه‌هایی که توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در لرستان در حال انجام است، اضافه کرد: تکمیل خطوط تولید کاغذ از سنگ الیگودرز و آهک هیدراته پلدختر و استیل کورد سلسله از جمله این پروژه‌ها است.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان کرد: آهک هیدراته پلدختر قبلا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در حال حاضر با احتساب ساخت ماشین‌آلات آن و ثبت سفارش قطعات اصلی خط تولید از کشور چین به ۸۰ درصد پیشرفت ارتقا یافته است.

جعفری تصریح کرد: اکتشاف معادن فلزی جدید و تولید آلومینیوم نیز از جمله پروژه‌های است که توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران انجام خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز