کد خبر: 1331289 A

راه‌یابی آثار سه هنرمند صنایع‌دستی قزوین به جشنواره بین‌المللی فجر

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی قزوین از راه‌یابی سه اثر هنرمندان استان به هفتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی فجر (سرو سیمین هفت) خبر داد.

راه‌یابی آثار سه هنرمند صنایع‌دستی قزوین به جشنواره بین‌المللی فجر

به گزارش ایلنا، سیدمیثم حصاری روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: هفتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی فجر از تاریخ ۲۶ بهمن تا ۴ اسفندماه در تهران برگزار می‌شود و سه اثر برگزیده از دو هنرمند صنایع‌دستی استان شامل دو اثر از سیدهاشم حسینی در رشته گل‌‎و‌مرغ و یک اثر از سهیلا اسکندری در رشته تذهیب در این جشنواره به معرض نمایش درآمده‌اند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی استان قزوین افزود: به‌ نمایش گذاشتن آخرین دستاوردهای صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان و کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع‌دستی و ایجاد فضایی برای مواجهه بی‌واسطه مخاطبان با آثار صنایع‌دستی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره بوده و طراحی، کیفیت اجرا، اصالت، هویت و کاربرد از مهم‌ترین شاخص‌های انتخاب آثار به‌شمار می‌روند.

وی عنوان کرد: آثار برگزیده این جشنواره در موزه ملی ایران به ‌نمایش درآمده و در آیین اختتامیه این جشنواره در تاریخ ۴ اسفندماه به هنرمندان برگزیده، سرو سیمین، دیپلم افتخار و جایزه غیرنقدی اعطا می‌شود.

انتهای پیام/
استان قزوین ایران جشنواره بین المللی صنایع دستی موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر