کد خبر: 1309409 A

رئیس جهاد کشاورزی گیلان تأکید کرد؛

ضرورت مردمی کردن مدیریت آب در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر لزوم مردمی کردن مدیریت آب در استان گفت: مدیریت آب در بخش کشاورزی با شیوه نامه دانش بنیان تحقق پیدا می‌کند.

ضرورت مردمی کردن مدیریت آب در گیلان

به گزارش ایلنا از رشت، صالح محمدی امروز در همایش تخصصی مدیریت آب کشاورزی در گیلان، اظهار کرد: گیلان استان کشاورزی بوده و ۳۰ درصد اشتغال این استان با این بخش اختصاص پیدا کرده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال تحت عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری، افزود: محور توسعه در همه بخش‌ها توأم با علم و دانش است و این مهم در بخش کشاورزی هم صدق می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر اهمیت توجه به آب در بخش کشاورزی، بیان کرد: مدیریت آب در بخش کشاورزی با شیوه نامه دانش بنیان تحقق پیدا می‌کند.

محمدی با بیان اینکه خشکسالی یک واقعیت اقلیمی است و باید پذیرفته شود، گفت: سال‌های پربارش دیگر در انتظار نخواهد بود شرایط اقلیمی به سمت خشکسالی حرکت می‌کند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت آب در گیلان، افزود: تنش‌های آبی با مدیریت جهادی، تکیه بر دانش روز و با مشارکت کشاورزان کنترل شد.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر مردمی کردن مدیریت آب در استان، تصریح کرد: مشارکت مردم در کنترل و مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف بویژه آب کشاورزی بسیار اهمیت دارد.

انتهای پیام/
بخش کشاورزی جهاد کشاورزی خشکسالی کشاورزی رئیس جهاد کشاورزی گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر