کد خبر: 1302688 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد؛

بازگشایی مجتمع فرهنگی هنری سردار جنگل پس از یک دهه تعطیلی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: مجتمع فرهنگی هنری سردار جنگل پس از یک دهه تعطیلی، افتتاح و به عنوان تئاتر شهر فعالیت خواهد کرد.

بازگشایی مجتمع فرهنگی هنری سردار جنگل پس از یک دهه تعطیلی

به گزارش ایلنا از رشت، رضا ثقتی پیش از ظهر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری کنگره بین المللی روحانی شهید میرزا کوچک همزمان با یک صد و یکمین سالگرد شهادت این مجاهد هویت‌ساز، خبر داد و اظهار داشت: مهمترین ویژگی کنگره امسال این است که بنا داریم نام میرزا تنها در گیلان محفوظ نباشد بلکه پژواک صدای میرزا کوچک‌ خان در سراسر ایران به صدا در آید.

وی با بیان اینکه کار برای نهضت جنگل ظرفیت‌های زیادی دارد، افزود: در برنامه‌های امسال بنا بر این است که ابعاد مختلف مانند تبار شناسی و تاریخ شناسی نهضت جنگل بررسی شود.  

دبیر کنگره بین المللی میرزا کوچک جنگلی با اشاره به مهمترین برنامه‌های اجلاسیه رشت گفت: این اجلاسیه ساعت ۹ صبح تاریخ 10 آذر ماه ، در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود و سخنرانی مسئولان کشوری، ارائه سخنرانی‌های علمی، اهدای جایزه سال میرزا و رونمایی از تمبر او و رونمایی از ۷۰ نوع تولیدات هنری کنگره میرزا از جمله برنامه‌های این روز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: مجتمع فرهنگی هنری سردار جنگل پس از یک دهه تعطیلی در این هفته افتتاح و به عنوان تئاتر شهر فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هیچ سازمان مشخصی متولی بازشناسی نهضت جنگل در کشور نیست، ادامه داد: هر سازمان و نهادی بر اساس رسالت خود کارهای مقطعی در این باره انجام داده اما به دنبال آن هستیم که پس از پایان کنگره، بنیاد دائمی میرزا کوچک تشکیل و به صورت مستقل در حوزه نهضت جنگل در طول سال فعالیت کند.

ثقتی با اشاره به ارسال بیش از ۷۰ عنوان مقاله علمی به کنگره میرزا کوچک بیان کرد : برخی از این مقالات از کشورهای خارجی هستند و در نهایت این آثار علمی در یک کتاب چاپ می‌شود.

وی بیان کرد: ۴۰ عنوان کتاب درباره نهضت جنگل وجود دارد که بخشی از آنها چاپ شده و بخشی نیز در آینده چاپ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ریشه استکبار ستیزی میرزا در تعالیم اسلامی است ، گفت : اولین مدل بسیج مردمی توسط میرزا کوچک ارائه شده زیرا نیرو و قوا ، رسانه و پشتوانه لجستیک میرزا کوچک مردم بودند و هدف این شهید نیز تنها اعتلای ملت ایران بوده است.

دبیر کنگره بین المللی میرزا کوچک جنگلی با بیان اینکه خیانت و نفوذ دشمنان دو عامل شکست نهضت جنگل است ، گفت : برخی از یاران به دلیل ترس و عافیت طلبی و برخی جاسوسان نیز در قالب شخصیت انقلابی به نهضت جنگل نفوذ کرده و آن را شکست دادند اما میرزا کوچک با شهادت خود نامش را در تاریخ ماندگار کرد.

انتهای پیام/
تئاتر شهر جنگل فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی هنری ملت ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر