کد خبر: 1302486 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد؛

بیشتر کودکان کار در قزوین از اتباع هستند/ احتمال وجود باند در حوزه کودکان کار

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: بیشتر کودکان کار در استان قزوین از اتباع و یا مهاجران سایر استان‌ها هستند، البته برای ساماندهی و حمایت از آن‌ها طرح‌های مختلف پیش‌بینی شده است.

بیشتر کودکان کار در قزوین از اتباع هستند/ احتمال وجود باند در حوزه کودکان کار

مهدی مدرسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کودکان کار در استان گفت: برای حمایت از کودکان در استان اقدامات مختلفی صورت می‌گیرد که راه‌اندازی کنوانسیون حقوق کودک با همکاری دادگستری ازجمله آن‌ها است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ادامه داد: اقدامات حمایتی برای آموزش و تحصیل و توانمندسازی نیز از مواردی است که با کمک سایر نهادها اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: بیشتر کودکان کار در قزوین بویژه افرادی که در سرچهاراه‌ها فال فروشی، تکدی‌گری، پاک کردن شیشه ماشین و اسفنددوکنی انجام می‌دهند از اتباع افغانستانی هستند.

این مسئول ادامه داد: تعدادی از کودکان کار هم از اتباع کشور پاکستان بوده و بخشی هم مهاجران سایر استان‌ها هستند، البته تعدادی هم برای خود استان قزوین هستند.

وی بیان کرد: برای تحصیل این کودکان در طرح نماد شناسایی می‌شوند، همچنین رسیدگی به وضعیت این کودکان در قالب اورژانس اجتماعی 123 هم فراهم است تا زمینه بازتوانی و تحصیل آن‌ها فراهم شود.

مدرسی اظهار کرد: احتمال وجود باند و سازماندهی کودکان کار را رد نمی‌کنیم و در گذشته مواردی بوده که در این قالب کودکان را برای تکدی‌گری، شغل‌های کاذب سرچهارراه یا زباله‌گری مدیریت می‌کردند که با کمک مراجع قضایی شناسایی و با آن‌ها برخورد شده و درصورت نیاز این اقدام مجدد تکرار خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: با کمک هلال احمر برای حمایت از کودکان بی سرپناه توزیع لباس گرم در فصل سرما پیش‌بینی شده است.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: طاهره سادات موسوی

اجتماعی و فرهنگی استان قزوین سرما کودکان استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر