کد خبر: 1244388 A

با حضور مسئولان لشکری و کشوری؛

پادگان لشکر ٧٧ ارتش مشهد پس از سالها پیگیری و تلاش مدیریت های مختلف شهری، سرانجام با حضور مسوولان کشوری و لشکری عصر امروز بازگشایی و ساماندهی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید عبدالله ارجائی شهردار مشهد در آیین بازگشایی و ساماندهی پادگان لشکر ۷۷ ارتش که با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، اظهار کرد: بسیار مفتخر هستم که به نمایندگی دوره ششم خدمت همه خیر مقدم عرض کنم؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به واسطه اصل مترقی در قانون اساسی بن‌بست مدیریتی ندارد و بازگشایی اراضی پادگان لشکر ۷۷ یکی از مصداق‌های اثبات این ادعا است.

وی افزود: آن‌جایی که بعد از ۱۷ سال دستگاه‌های مرتبط ذی‌ربط در ساماندهی اراضی پادگان با تلاش وافر به توافق نرسیدند، دستور مقام معظم رهبری بازگشا شد، البته همدلی بین مدیران استانی و حمایت مدیریت ملی راهگشای این روند پر مخاطره بود و پیگیری "حجت‌الاسلام اژه‌ای" رئیس قوه قضائیه، نیروی مسلح، استاندار خراسان رضوی، حمایت وزیر راه‌وشهرسازی، هماهنگی در ارتش پیروز خراسان و لشکر ۷۷ و نیروی زمینی ارتش به‌ویژه امیر "حیدری" فرمانده نیروی زمینی ارتش و نیروی زمینی سپاه نیز بی‌تاثیر نبود.

شهردار مشهد بیان کرد: در سطح استان اداره راه‌وشهرسازی، دستگاه قضایی، نیروی مسلح و اعضای کمیسیون ماده هفت که دست به دست یکدیگر دادند تا این پروژه به نفع مردم ساماندهی شود، ۴۰۰ هکتار اراضی ساماندهی شد و آنچه در مرحله اول در اختیار مردم و زائران قرار می‌گیرد، معابر اصلی و دسترسی اصلی شرقی و غربی است.

ارجائی خاطرنشان کرد: در مرحله بعدی بیش از ۵۱ هکتار فضای سبز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد که نزدیک به ۱۵ هکتار فضای فرهنگی و ورزشی در قالب سوله فرهنگی و ورزشی بهره‌برداری می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این میدان مشق با وسعت ۶ هکتار در اختیار مردم قرار می‌گیرد، امیدوارم این تغییر در مشهد و این همدلی‌ها به نفع مردم باشد.

انتهای پیام/
دستگاه قضایی قانون اساسی مشهد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شهردار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر