کد خبر: 1238298 A

یک مسئول خبر داد؛

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهریز از تلف شدن یک فرد گور ایرانی با جنسیت نر بر اثر تصادف با خودرو در جاده مهریز ـ کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، محمدرضا خواجه اظهار داشت: به دلیل قرارگیری بخشی از مسیر جاده یزد ـ کرمان در داخل منطقه حفاظت کالمند - بهادران، هر ساله شاهد تلفات گونه‌های شاخص حیات وحش در این محور هستیم.

وی با بیان اینکه رانندگان توجه چندانی به تردد در محورهای زیست حیات وحش ندارند افزود: جاده‌های اصلی به دلیل تردد زیاد خودروها تهدیدی جدی برای حیات وحش محسوب می‌شوند.

خواجه ادامه داد: طی یک ماه گذشته شاهد تلف شدن چهار فرد آهو و یک فرد گورخر و حیوانات گوشتخوار نظیر شغال، روباه، گرگ و ... بر اثر تصادف با خودرو بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه گونه‌هایی از جوندگان و خزندگان در اثر حوادث جاده‌ای در این مدت تلف شده اند اضافه کرد: در بیشتر اوقات لاشه های حیوانات وحشی که در تصادف از بین رفته اند در کنار جاده مشاهده می شود که نشان از بی احتیاطی رانندگان در این جاده دارد و این در حالیست که باید پیش بینی های لازم برای گذر حیات وحش در این جاده بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهریز اظهار داشت: برای کاهش تلفات جاده‌ای حیات وحش باید ابتدا نقاط داغ و حساس را شناسایی و سپس با استفاده از روش‌هایی مختلف از جمله ایجاد کریدورهای ارتباطی، فنس کشی، نصب سرعتگیر، استفاده از تابلوهای راهنما و هشدار دهنده، کنترل سرعت و … از این حوادث پیشگیری کرد.

انتهای پیام/
محیط زیست ایلنا یزد حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر