کد خبر: 1126938 A

همتی خبر داد:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیرازگفت: در حال حاضر سه هزار و ۷۱۱ بیمار مبتلا و مشکوک دارای علائم کروناویروس در سطح بیمارستان های استان فارس بستری هستند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، عبدالرسول همتیبا اعلام بستری ۳۵۱ بیمار جدید مبتلا و دارای علائم کروناویروس در شبانه روز گذشته در سطح بیمارستان های استان، افزود: با بستری موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند، به سه هزار و ۷۱۱ نفر رسیده که از این تعداد، ۳۸۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۶۴۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۸۲ هزار و ۴۶۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۶۵ هزار و ۲۹۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۵ هزار و ۶۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۱۸ هزار و ۱۱۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۶۷ هزار و ۲۶۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۳۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۲۷۹ نفر عنوان کرد.

معاون بهداشت دانشگاه گفت: اگرچه آمار موارد بستری مبتلایان به کروناویروس در بیمارستان های استان رو به کاهش است، اما کماکان آمار ها نگران کننده است و نیاز به توجه بیشتری به رعایت پروتکل های بهداشتی احساس می شود.

وی از درمان سرپایی دو هزار و ۳۳۴ بیمار مبتلا و دارای علائم کروناویروس طی شبانه روز گذشته در مراکز ۱۶ ساعته استان خبر داد و توصیه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک به کروناویروس، به پزشک خانواده خود و یا مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس(۱۶ ساعته) مراجعه کنند.

همتی با بیان اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۷۲ هزار دوز واکسن علیه کروناویروس به مردم فارس تزریق شده است، به ورود محموله جدید واکسن علیه کروناویروس به استان اشاره کرد و افزود: از امروز فرآیند واکسیناسیون نوبت اول و دوم با گستردگی قابل توجهی در حال انجام است و هم استان های می توانند برای دریافت اطلاعات و اخبار واکسیناسیون به وبسایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و یا پایگاه خبری covidvaccine.sums.ac.ir  مراجعه کنند.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: ضرورت دارد تمام مردم استان اعم از افرادی که واکسینه شدند و یا در نوبت های واکسیناسیون قرار دارند، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از دورهمی های خانوادگی و ترددهای غیر ضروری را برای کنترل و غلبه بر کروناویروس جدی بگیرند.

 

انتهای پیام/
  • دبیر :

استان فارس بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درمان معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر