کد خبر: 1096933 A

دادستان قزوین:

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با قوه قضائیه از جمله نیروی انتظامی باید در راستای توسعه ارتباط الکترونیکی گام بردارند، به گونه‌ای که شهروندان خدمات قضائی و انتظامی را به سهولت دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان، محمد قاسمی صبح امروز در دیدار فرمانده انتظامی استان که به مناسبت هفته قوه قضائیه در دادسرای مرکز استان برگزار شد گفت: در روند برگزاری انتخابات سال جاری دستگاه قضائی، نیروی انتظامی و سایر نهادهای اجرایی، امنیتی، اطلاعاتی و نظارتی از حیث تامین امنیت عملکرد خوبی داشتند و انتخابات در استان بدون هیچ مشکل امنیتی و در کمال آرامش و با حضور پرشور مردم برگزار شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: اقشاری که در انتخابات گذشته حضور یافتند، شاید با بیشترین مشکلات اقتصادی و معیشتی روبرو هستند؛ اما آنان ثابت کردند که علی‌رغم همه مشکلات به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نظام پایبند هستند و نقش خود را در این برهه حساس به خوبی ایفا کردند و حالا نوبت مسئولان است، که گره گشایی کنند و این مردم لایق بهترین خدمتگزاری‌ها و خدمات هستند.

وی بیان کرد: امروزه سطح آگاهی‌های عمومی مردم نسبت به مسائل و موضوعات بالا رفته و دیگر توجهی به وعده‌ها و شعارها ندارند و به کارنامه افراد نگاه می‌کنند.

این مقام قضائی استان قزوین ابراز کرد: تشکیلات قضائی و نیروی انتظامی به واقع در میدان عمل حاضر هستند و مطالبات، مسائل و مشکلات جامعه را پیگیری می‌کنند و این حضور برای جامعه نیز کاملاً ملموس است؛ اما برخی از مسئولان صرفاً به پشت میز نشینی اکتفا می‌کنند، اگر به میدان نیایند، قطعاً مسائل و مشکلات مرتفع نخواهد شد.

وی ادامه داد: استان قزوین از ظرفیت و پیشینه بسیار غنی در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگ، صنعت، کشاورزی و گردشگری برخوردار است؛ اما در سنوات گذشته در بسیاری از این حوزه‌ها غفلت شده و از این حیث استان قزوین در جایگاه واقعی خود قرار ندارد و ارتقاء این وضعیت به تلاش مسئولان بستگی دارد.

قاسمی عنوان کرد: استان قزوین از حیث امنیت جایگاه خوبی دارد و این ثمره همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی است و تجربیات گذشته باید چراغ راه آینده باشد و همچنین ارتقاء یابد، تا شاهد تداوم امنیت پایدار در استان باشیم.

دادستان قزوین تامین امنیت را مطالبه بحق جامعه دانست و اظهار کرد: امنیت صرفاً با حرف محقق نمی‌شود؛ بلکه تحقق آن نیازمند اقدامات تمامی دستگاه‌ها و نهادها است.

وی بیان کرد: دستگاه قضائی در دوره تحول و علی‌رغم شیوع ویروس کرونا، همه تلاش و اهتمام خود را به کار گرفته تا با دادرسی الکترونیک اجرای عدالت با تاخیر مواجه نشود، ضمن اینکه تاکنون سامانه‌های متعدی در این راستا راه‌اندازی شده است.

قاسمی ادامه داد: تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با قوه قضائیه و از جمله نیروی انتظامی نیز باید در راستای توسعه ارتباط الکترونیکی گام بردارند و بسترها و زیرساخت‌های الکترونیکی مورد نیاز پیش‌بینی شود، به گونه‌ای که شهروندان  خدمات قضائی و انتظامی را به سهولت دریافت کنند. 

این مقام قضائی استان قزوین تاکید کرد: عملکرد مسؤلان هر دو مجموعه به نحوه رفتار و عملکرد زیر مجموعه تاثیرگذار است و اگر مسئولان در انجام وظایف و تکالیف قانونی پیش‌قدم باشند، قطعاً الگوی مجموعه خواهند بود و اگر نسبت به مسائل بی‌تفاوت باشند، تبعاً نباید از پرسنل خود انتظاری در این رابطه داشته باشند و این موضوع باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

قاسمی در پایان گفت: نشست‌های مشترک، هم‌اندیشی و آموزشی قطعاً در راستای ارائه خدمات و رفع خلاءها، نواقص و کاستی‌ها بسیار موثر است و این موضوع باید در دستور کار هر دو مجموعه قرار گیرد، تا بتوان گام‌هایی موثر در جهت ارائه خدمات قضائی و انتظامی مطلوب به شهروندان برداشت.

انتهای پیام/
استان قزوین انتخابات انقلاب مشکلات امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر