خبرگزاری کار ایران

| 12:30   
کد خبر : ۱۰۴۱۵۸۶
معاون استاندار کرمانشاه :

کرمانشاه می‌تواند پایگاه تاب آوری اجتماعی کشور باشد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با یادآوری تجربه مثبت استان در مداخلات روحی و روانی در زلزله سال 96 تاکید کرد: کرمانشاه با تجارب ارزنده‌ای که در زمینه توجه به مسائل اجتماعی دارد می‌تواند به عنوان پایگاه "تاب آوری اجتماعی" در کشور مطرح شود.

کرمانشاه می‌تواند پایگاه تاب آوری اجتماعی کشور باشد

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،حسین خوش اقبال با بیان این مطلب در کارگاه توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی که با مشارکت دفتر بانوان و خانواده استانداری و اداره کل بهزیستی کرمانشاه برپا شده گفت: توجه و برجسته سازی مسائل اجتماعی یکی از اقدامات ماندگار دولت تدبیر و امید بود که امیدواریم با تکمیل فرآیند توانمندسازی مناطق و سکونت گاههای غیر رسمی، پایه و اقدام اساسی برای ادامه کار در دولت بعدی فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت برپایی کارگاههای تاب آوری اجتماعی تاکید کرد: از فرصت کارگاههای تاب آوری باید برای ارتقای آموزش در سطح استان که تحت تاثیر مسائلی همچون جنگ، حاشیه نشینی و توسعه نیافتگی بوده بهره برده شود.

معاون استاندار کرمانشاه یاد آور شد: هر چه جمعیت توانمند باشد و نسبت به زندگی با کیفیت آشنایی بیشتری داشته باشد روند توسعه تسریع می یابد از این رو آموزش‌ها را باید جدی گرفته شود. خوش اقبال با اشاره به اشاره به روحیه مقاوم و با استقامت ایرانی ها در حوادث و رویدادهای مختلف گفت: در استان کرمانشاه به‌رغم بروز جنگ هشت ساله، زلزله، سیل و بیماری کرونا و همچنین مصائب تحریم‌ها مردم مقاومت و ایستادگی مثال زدنی را از خود نشان داده‌اند از این رو کرمانشاه ظرفیت و شایستگی پایگاه شدن در موضوع تاب آوری اجتماعی در کشور را داراست.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز