خبرگزاری کار ایران

| 16:53   
کد خبر : ۱۳۹۴۲۲۱

هشدار مجدد هواشناسی درباره طوفان شن در ۳ استان شرقی کشور

سازمان هواشناسی ضمن صدور مجدد هشدار سطح نارنجی اعلام کرد که امروز (سه‌شنبه) در سه استان شامل شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و جنوب شرق خراسان رضوی شاهد وقوع طوفان شن خواهیم بود.

هشدار مجدد هواشناسی درباره طوفان شن در ۳ استان شرقی کشور

به گزارش ایلنا، براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روز گذشته یکصد و دهمین روز از ابتدای سال بود که وقوع گرد و خاک در کانون وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شرق کشور رخ داد.

بر اساس داده‌های جوی این سازمان، از ابتدای سال تاکنون ۱۰۰ روز وزش باد با حداقل سرعت ۷۲ کیلومتر بر ساعت در زابل جریان داشته که در ۲۳ روز بیشینه سرعت وزش باد بین ۱۰۰ تا ۱۲۶ کیلومتر بر ساعت بوده است.

سازمان هواشناسی برای امروز (سه‌شنبه) نیز هشدار مجددد سطح نارنجی صادر و اعلام کرده است که بر اثر وزش باد شدید، در نواحی مستعد شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و جنوب شرق خراسان رضوی شاهد طوفان گرد و خاک یا طوفان شن خواهیم بود. 

سازمان هواشناسی کشور از دستگاه‌های امدادی به‌ویژه مراکز بهداشتی درخواست آمادگی در این شرایط را دارد. این سازمان همچنین به پرهیز از فعالیت کویرنوردی و تردد در سطح شهر و احتیاط در تردد جاده‌ای توصیه کرده و درباره احتمال سقوط بنرها و تابلوهای تبلیغاتی هشدار داده است. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز