خبرگزاری کار ایران

| 15:35   
کد خبر : ۱۳۸۴۱۲۶
وزیر آموزش و پرورش:

تعلیم و تربیت، اساس نظام فکری اسلام است

وزیر آموزش و پرورش گفت: هدف تعلیم و تربیت اسلامی، تربیت انسان مهذب است و فعالیت‌های برنامه‌ریزان و معلمان باید برای تحقق این هدف سازماندهی شود.

تعلیم و تربیت، اساس نظام فکری اسلام است

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، «رضا مراد صحرایی» در نشست تخصصی با نخبگان فرهنگی، با اشاره به این‌که تعلیم و تربیت، اساس نظام فکری اسلام است، افزود: هدف تعلیم و تربیت اسلامی، تربیت انسان مهذب است و فعالیت‌های برنامه‌ریزان و معلمان باید برای تحقق این هدف سازماندهی شود. 

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این‌که دانش آموز از نگاه اسلام، رهپوی دانایی است، اظهار کرد: از همین رو اولین کلمه و نخستین فرمان آخرین کتاب آسمانی، امر به خواندن است. 

وی با توجه به اینکه مدرسه کانون تحول و مدیر مدرسه و معلم محور این تحول است، افزود: استفاده از پیشینه پژوهشی اصلی‌ترین راهکار یک مدیر موفق است. یک راهبر آموزشی موفق قبل از هر تصمیم‌گیری باید به پیشینه پژوهشی آن توجه نماید و مجددا هزینه و زمان صرف نکند و از پیشینه‌های قبلی نهایت بهره‌برداری را داشته باشد مانند طرح کتابخانه کلاسی به عنوان یک بسته تحولی یا طرح تحولی کانون مدرسه و…. 

صحرایی با اشاره به آسیب‌ها و چالش‌های کنکور و حل این مسئله افزود: مرکز سنجش و ارزشیابی با برنامه ریزی دقیق در پایان هر سه سال تحصیلی اقدام به برگزاری یک پیمایش تشخیصی می‌نماید تا وضعیت آموزشی مدارس و نقاط قوت و ضعف آن‌ها مشخص شود تا در موقع لزوم و با ارائه کارنامه، راهکارهای لازم ارائه شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز