کد خبر: 1096915 A

خوابگاه موقوفه پسرانه حسین ناصر الاسلامی با حضور معاون فرهنگی و سرپرست سازمان امور دانشجویان و رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاح این خوابگاه گفت: از ابتدای مسئولیت خود موضوع خوابگاه‌های دانشجویی را اولویت خود قرار داده ام.

وی افزود: در این راستا برنامه راهبردی برای تعمیر، بازسازی و ساخت خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه تدوین شد و براساس این برنامه راهبردی، ساخت و بازسازی خوابگاه‌های دانشگاه انجام شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشجویان این دانشگاه جز دانشجویان با استعداد هستند بنابراین برای ارتقا علمی آن‌ها باید زیرساخت‌های لازم از جمله خوابگاه‌ها توسعه یابند.

معتمدی خاطرنشان کرد: در ابتدای فعالیت من در دانشگاه در برخی اتاق‌های بزرگ خوابگاه‌های این دانشگاه ۱۰ تا ۱۵ دانشجو سکونت داشتند که امروز تعداد نفرات خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه به استاندارد رسیده چراکه خوابگاه‌های این دانشگاه توسعه یافته است.

وی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از بودجه دانشگاه و کمک خیرین اقدام به بازسازی و توسعه خوابگاه‌های دانشجویی خود کرده است و درحال حاضر ظرفیت خوابگاه‌های این دانشگاه ۴۰ درصد رشد یافته است.

خوابگاه موقوفه پسرانه حسین ناصرالاسلامی در زمینی به مساحت هزار و ۱۰۰ متر مربع، در ۷ طبقه و ۴۲ واحد ساخته شده است. در این خوابگاه پسرانه قرار است ۴۰۰ دانشجوی دوره دکتری ساکن شوند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: همچنین خوابگاه‌های این دانشگاه رتبه‌های ۲ و یک هستند و دیگر خوابگاه‌های با رتبه ۳ و ۴ در این دانشگاه وجود ندارد.

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وسرپرست سازمان امور دانشجویان نیز در این مراسم گفت: در سال‌های اخیر خیرین و سرمایه‌های کشور نسبت به امر آموزش عالی توجه بسیار داشتند که این امر یک نعمت بشمار می‌رود.

وی تاکید کرد: با کمک خیرین و سرمایه‌های کشور بسیاری از زیرساخت‌های دانشگاه‌ها از جمله خوابگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها بازسازی و توسعه یافته اند.

رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور است که توسعه زیرساخت‌های این دانشگاه نقش بسزایی در توسعه علمی کشور خواهد داشت.

حسین ناصرالاسلامی واقف خوابگاه پسرانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: همواره سعی داشتم که کمک اساسی به کشور خود انجام دهم که توسعه سطح علمی کشور یک کمک اساسی بشمار می‌رود زیرا توجه به استعدادهای کشور منشا اثر خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: من خود را مدیون ملت ایران می‌دانم و بسیار خوشحالم که توانستم در ساخت خوابگاه پسرانه این دانشگاه مشارکت داشته باشم.

گفتنی است: این خیر خوابگاه ساز ساکن کشورآلمان است.

f5110469-0f9e-4588-b7f5-c178873cea1f

d4f2e3c4-bb07-489a-a965-0944d7631b1c

انتهای پیام/
استاندارد رئیس دانشگاه رشد معاون ملت ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر