کد خبر: 1129182 A

چهارمین دوره جایزه هنر معاصر ویستا به بخش ارائه ایده‌های منتخب در نمایشگاه رسیده است. این نمایشگاه از عصر ۱۹ شهریور در گالری ویستا آغاز به کار کرده است.

به گزارش ایلنا، یازده ایده منتخب از ۱۳ هنرمند به نام‌های آوازه الماسی، پونه اوشیدری، آیدین باقری، مریم بهروزی‌نیا، علیرضا خسروآبادی، امیدرحیم‌پور، میترا سلطانی، ژوبین عبدیانی، نرگس فراهانی، سارا قاضی‌اسدالهی و گلاره گودرزی، آگرین لطف‌اله‌زاده و فائزه خان‌محمدی در این نمایشگاه شرکت دارند.

ایده‌های راه یافته پس از گذران چند مرحله داوری، گزینش و مصاحبه به بخش نمایشگاهی راه یافته اند.

بهنام کامرانی، (هنرمند تصویری و یکی از داوران جایزه ویستا) برای معرفی منتخبان دوره چهارم نوشته است:

«جایزه‌ی ویستا (ویستا به معنای اندیشه است) به منظور اهمیت دادن به خلاقیت و فکر هنری در بستر هنرهای معاصر ایجاد به وجود آمده و در این چهار دوره توانسته است هنرمندان و آثاری پیشرو را به فضای هنری ایران معرفی و حمایت کند.

انتخاب آثارِدوره چهارم جایزه هنر معاصر ویستا این بار در شرایط خاص همه گیری کرونا برگزار شد و از میان ۱۲۶ طرح راه یافته، ۱۸ طرح برای مصاحبه مشخص شد و سپس پس از بررسی و گفتگو آنلاین (به دلیل پاندمی بیماری کرونا) با شرکت کنندگان، ۱۱ طرح منتخب این دوره شد.

در این دوره طرح‌ها رشد کیفی داشت و جنبه‌های قومی و اجتماعی و محیط زیستی بیش از دیگر طرح‌ها دیده می‌شد. هنرمندان منتخب پس از رای گیری و بحث‌های موشکافانه انتخاب شده‌اند و تمامی معیارهای طرح و نمونه تصویری و توجیه آن را داشته اند. به نظر می‌رسد این دوره هم آثاری با تنوع و لهجه‌های متفاوت در هنر معاصر ایران به بخش پایانی راه یافته اند.»

این نمایشگاه تا ۹ مهرماه ۱۴۰۰ دایر است و علاقمندان با رعایت تمامی قوانین بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی می‌توانند ۱۶ تا ۲۰ از این ایده‌ها دیدن کنند.

آیین اختتامیه و معرفی برنده جایزه ۳۰ میلیون تومانی با روشن شدن وضعیت بحرانی این روزهای کرونایی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/
هنرهای معاصر هنر جایزه هنر معاصر ویستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر