کد خبر: 1186223 A

این روزها شستشوی صحیح فرش ها، با توجه به قیمت بالای فرش ها برای بسیاری از افراد به یک چالش تبدیل شده است. از طرفی شستشوی دستی در خانه مشکلات بسیاری مانند عدم وقت کافی، نداشتن تجربه و تخصص در زمینه شستشوی فرش و همچنین کمبود فضا برای شستشوی فرش ها را با خود به همراه دارد.

 

از طرفی دیگر نیز اعتماد کردن به یک قالیشویی، جهت شستشوی فرش ها، با توجه به تنوع قالیشویی های موجود در سطح شهر برای بسیاری از افراد موضوعی بسیار چالش برانگیز است.

در این زمینه پیدا کردن یک قالیشویی که بتواند به خوبی از عهده اعلاشویی فرش ها برآید به راحتی تمام مشکلات را از سر راه برخواهد داشت. روش اعلاشویی به نسبت شستشوی فرش ها انتخاب بسیار مناسب تری برای شستشوی باکیفیت فرش ها به شمار می رود. البته که اعلاشویی نیز برای آن که بهترین نتیجه را داشته باشد باید توسط یک قالیشویی درجه انجام شود.

در این مطلب به طور کامل با اعلاشویی و تفاوت اعلاشویی با شستشوی عادی آشنا خواهیم شد:

 

شستشوی فرش

 

در هر خانه ای به طور معمول، فرش ها جزو مهم ترین لوازم به شمار می آیند. طرح و رنگ فرش ها می توانند به هر خانه ای حس زندگی ببخشند. برای همین جهت حفظ این زیبایی ایجاد شده در خانه به واسطه فرش ها، نیاز است که مراقبت ویژه ای از آن ها صورت گیرد. یکی از مواردی که به حفظ ماندگاری و زیبایی فرش ها کمک می کند شستشوی صحیح آن هاست.

در قالیشویی های حرفه ای به طور معمول بسته به نوع فرش، بافت و رنگ آمیزی آن، نوع شستشو انتخاب خواهد شد. در این بین اعلاشویی می تواند یکی از بهترین روش ها برای شستشوی انواع فرش ها به شمار آید. چرا که در این روش شستشو، بهترین دستگاه ها و مواد به منظور شستشوی هر چه بهتر فرش ها به کار برده می شود.

این روزها در قالیشویی های به روز و حرفه ای می توان از خدمات اعلاشویی فرش ها بهره مند شد.

 

اعلاشویی فرش

 

 

در بین ما ایرانیان شستشوی فرش ها و این که فرش ها با چه روشی شستشو داده می شوند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در حال حاضر روش های مختلفی برای شستشوی فرش ها در قالیشویی ها به کار برده می شود که یکی از مهم ترین آن ها اعلاشویی است.

اعلاشویی را می توان یکی از بروزترین روش های شستشوی فرش ها به شمار آورد که امروزه در قالیشویی های حرفه ای به منظور شستشوی هر چه بهتر فرش ها به کار برده می شود. در اعلاشویی فرش، کلیه مراحل شستشو با کیفیت و دقتی بالا انجام خواهند شد. در این روش همچنین بیشتر از یک بار فرش ها شستشو داده می شوند و علاوه بر آن در اعلاشویی فرش، از شوینده ها و مواد باکیفیت تر و موثرتری استفاده می شود. اعلاشویی فرش با شستشوی عادی تفاوت هایی دارد که در ادامه این تفاوت ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر چه هر فرشی با استفاده از روش اعلاشویی مورد شستشوی باکیفیت تری قرار خواهد گرفت اما در این بین اهمیت استفاده از روش اعلاشویی برای برخی از فرش ها بیشتر احساس می شود.

فرش هایی که حتماً باید با اعلاشویی شستشو داده شوند:

1. فرش هایی که رنگ های روشن در تار و پود آن ها به کار برده شده است؛

2. فرش هایی که لکه های عمیقی داشته و آلوده به باکتری ها و میکروب های مختلف هستند؛

3. فرش های نفیس که از نظر مادی و معنوی برای شما ارزشمند می باشند؛

4. فرش های مورد استفاده در خانه های که حیوان خانگی در محیط درون خانه نگهداری می شود.

قالیشویی-فارسی-شستشوی-فرش-بلژیکی-farsi-carpet_com

تفاوت اعلاشویی و شستشوی عادی

 

روش اعلاشویی با شستشوی عادی کاملاً متفاوت است. از بین تفاوت های میان این دو روش شستشو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. استفاده از دستگاه مخصوص در روش اعلاشویی

 

در روش اعلاشویی فرش، دستگاه های مخصوصی به منظور شستشوی فرش ها به کار برده می شوند. وجود دستگاه های مکانیزه در این روش سبب شده است که دقت و کیفیت شستشوی فرش ها به میزان قابل توجهی افزایش یابد. برای همین فرش ها در اعلاشویی به نسبت شستشوی عادی بهتر تمیز می شوند. با توجه به شستشوی فرش ها با استفاده از دستگاه در این روش، نیاز است که قالیشویی انتخابی برای اعلاشویی مجهز به دستگاه های مورد نیاز باشد.

2. شستشوی فرش ها با مواد و نرم کننده مخصوص در اعلاشویی

 

استفاده از مواد و نرم کننده های مخصوص در روش اعلاشویی سبب شده است که به واسطه این مواد بهترین کیفیت شستشو برای فرش ها به ارمغان آید. در این روش برای شستشوی فرش های ابریشمی و نیز شستشوی فرش دستباف نیز از مواد مختص به این نوع فرش ها استفاده می شود و از این رو ضمن تمیزی فوق العاده فرش ها، کیفیت و سلامت آن ها نیز حفظ خواهد شد.

3. شستشوی دوباره فرش ها در اعلاشویی

در شستشوی عادی، فرش ها صرفاً یک بار شسته می شوند و در نهایت آبکشی شده و شستشو به اتمام می رسد. حال آن که در روش اعلاشویی شستشوی فرش ها دو مرتبه انجام شده و به تنها یک بار شستشو با شامپو ختم نمی شود. در روش اعلاشویی با تکرار شستشوی فرش ها، جایی برای آلودگی آن ها باقی نمی ماند.

4. ارائه خدمات جانبی ویژه در روش اعلاشویی

از دیگر تفاوت های برجسته میان روش اعلاشویی با شستشوی عادی ارائه خدمات جانبی است. در اعلاشویی خدمات ویژه ای برای شستشوی هر چه بهتر فرش ها از جمله سفید شویی، لکه برداری و... در نظر گرفته می شود.

 

 

5. استفاده از مواد شوینده درجه یک در اعلاشویی

در روش اعلاشویی، شوینده های درجه یک و باکیفیتی برای شستشوی فرش ها استفاده می شوند و بسته به نوع فرش، نوع شوینده متناسب با آن به کار برده می شود. همچنن برای نرمی الیاف فرش از نرم کننده های مخصوص برای هر فرش استفاده خواهد شد. حال آن که اغلب در شستشوی معمولی فرش، مواد به کار برده شده، شوینده ها و تایدهای معمولی هستند.

6. اتوکشی فرش در اعلاشویی

در شستشوی عادی فرش ها، بلافاصله بعد از آن که فرش ها خشک شدند، آن ها را لول و بسته بندی می کنند. این در حالی است که در اعلاشویی پس از خشک شدن فرش ها، نوبت به اتوکشی آن ها می رسد. در این مرحله با استفاده از اتوهای پرسی، فرش ها اتوکشی می شوند. به کمک اتوکشی فرش ها در این روش شستشو، فرش دارای پرزها و خواب یکدست و مرتبی خواهد بود.

 

قالیشویی-فارسی-قالیشویی در تهران-farsi-carpet_com

خدمات ارائه شده به همراه اعلاشویی فرش

 

شما عزیزان این امکان را داشته تا ضمن بهره مندی از روش اعلاشویی فرش، از قالیشویی های حرفه ای خدمات زیر را بسته به نیاز فرش خود، به همراه اعلاشویی دریافت کنید:

1. خدمات رفوگری

 

گاهی فرش ها ضمن نیاز به شستشو ممکن است با آسیب هایی مانند پارگی، پوسیدگی، سوختگی و... نیز همراه باشند. در چنین شرایطی می توان در کنار شستشوی آن ها با روش اعلاشویی، از خدمات رفوگری نیز بهره برد. در قالیشویی های حرفه ای با استفاده از ترفندهای رفوگری فرش ها دوباره نو و زیبا می شوند.

2. لکه بری

 

گاهی فرش ها دچار لکه هایی سطحی یا عمیق می شوند. در چنین حالتی نیاز است که بسته به میزان سختی و نوع این لکه ها، بهترین روش و نیز قوی ترین محلول های لکه بر به کار برده شود. شما می توانید ضمن اعلاشویی از خدمات لکه بری نیز بهره مند شوید.

3. رنگ برداری

 

اگر به هر دلیلی فرش شما از نظر رنگ دچار آسیب شده است می توانید برای اصلاح رنگ آن از خدمات رنگ برداری استفاده کنید. در خدمات رنگ برداری با استفاده از محلول ها و ابزار مناسب، فرش رنگ برداری می شود.

4. دواشویی

 

برخی مواقع فرش ها در صورتی که برای مدتی طولانی در محیطی مرطوب و تاریک بمانند دچار بید خوردگی خواهند شد. برای آن که مشکل بید خوردگی فرش ها رفع شود از روش دواشویی بهره گرفته می شود. در واقع می توان با استفاده از داروهای مخصوص به طور کامل فرش ها را از حشره بید پاک کرد. پس از اجرای دواشویی دیگر اثری از بیدها بر روی فرش به جای نخواهد ماند.

5. برق اندازی

 

بعد از آن که فرش ها با روش اعلاشویی شستشو داده شوند برای براقی آن ها از محلول هایی مخصوص استفاده می شود. با این کار فرش دوباره همچون روز اول زیبایی و تازگی خود را به دست می آورد. برق اندازی به ویژه برای فرش های دستباف ابریشمی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.  

قالیشویی-فارسی-مبلشویی-در-محل-farsi-carpet_com

مراحل شستشوی فرش به روش اعلاشویی

 

در این روش فرش ها در طی دو مرحله با استفاده از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک شستشو داده می شوند. ابتدا فرش ها با آبی با دمای مناسب به خوبی خیس داده می شوند. و بعد برای شستشوی آن ها از مواد شوینده و نرم کننده های درجه یک استفاده می شود.

پس از شستشوی کامل فرش ها، این بار برای آن که به خوبی آب آن ها گرفته شود از دستگاه های مکش برای آبگیری آن ها بهره گرفته می شود. پس از آن به دور از آلودگی و تابش مستقیم نور خورشید فرش ها در جایی پهن خواهند شد تا به طور کامل خشک شوند.

بعد از خشک شدن فرش ها، نوبت به اتوکشی آن ها خواهد رسید. با اتوکشی فرش ها بسیار ظاهر زیباتر و مرتب تری به خود می گیرند. در نهایت فرش ها لول شده و کاورپیچ می شوند.

 

 هزینه اعلاشویی فرش در قالیشویی های معتبر

 

در قالیشویی های معتبر قیمت اعلاشویی متناسب با نرخ تعیین شده از سوی اتحادیه قالیشویان است. به طور کلی می توان موارد زیر را در هزینه اعلاشویی فرش دخیل دانست:

 1. نوع فرش مورد نظر

 

فرش ها از نظر نوع، به دو دسته کلی دستباف و ماشینی تقسیم می شوند. بسته به نوع الیاف و مواد اولیه می توان نوع فرش را تعیین نمود. در ساخت فرش های دستباف از مواد اولیه طبیعی مثل پنبه، ابریشم و پشم استفاده می شود. در اعلاشویی فرش دستباف باید در مقایسه با فرش های ماشینی دقت بیشتری به کار برده شود. از این رو طبیعی است که هزینه اعلاشویی این نوع فرش نیز به مراتب بیشتر باشد.

2. اندازه فرش

 

از نظر اندازه نیز فرش ها در دسته های مختلفی قرار دارند. برای محاسبه هزینه اعلاشویی فرش از واحد اندازه گیری متر مربع استفاده می شود. برای همین برای اعلاشویی فرش های بزرگ تر باید هزینه بیشتری را پرداخت نمود.  

بهترین قالیشویی برای اعلاشویی فرش ها

 

در صورتی که برای بهره مندی از خدمات اعلاشویی فرش ها به دنبال یک کارخانه قالیشویی حرفه ای هستید قالیشویی فارسی می تواند بهترین گزینه برای شما به شمار آید. این قالیشویی یکی از حرفه ای ترین قالیشویی ها در زمینه ارائه خدمات اعلاشویی فرش می باشد. قالیشویی فارسی دارای سابقه ای 15 ساله است و از این رو بهتر از هر قالیشویی دیگری می تواند انتظارات شما از یک قالیشویی حرفه ای را برآورده سازد.

در ادامه با دیگر ویژگی های قالیشویی فارسی به عنوان بهترین قالیشویی در زمینه اعلاشویی فرش ها آشنا خواهیم شد:

7 ویژگی بهترین قالیشویی در زمینه اعلاشویی

 

1. قالیشویی فارسی دارای کارخانه ای 3000 متری است و از این رو صفر تا صد مراحل اعلاشویی فرش ها را توسط تیم خود انجام داده و برون سپاری نمی کند.

2. در قالیشویی فارسی هر فرش بسته به نوع خود با بهترین روش و با مرغوب ترین مواد و با استفاده از بروزترین دستگاه ها شستشو داده می شود.

3. شما می توانید قالی های خود را تنها پس از 48 ساعت به صورت تمیز، اتوکشی شده و کاورپیچ تحویل بگیرید.

4. قالیشویی فارسی عضور رسمی اتحادیه قالیشویان است و شما می توانید کاملاً از معتبر بودن آن آسوده خاطر باشید.

5. قالیشویی فارسی این امکان را به شما خواهد داد تا پس از تحویل قالی های خود درب منزل، با استفاده از دستگاه پوز سیار، هزینه اعلاشویی فرش را پرداخت نمایید.

6. این قالیشویی به صورت 24 ساعته در حال پاسخگویی به مشتریان خود است.

7. قالیشویی فارسی به واسطه ارائه خدمات حرفه ای توانسته بیشترین میزان رضایت مشتریان را از آن خود نماید. بالغ بر 6 هزار مشتری ثابت به خوبی گواهی بر کیفیت بالای کار این قالیشویی است.

 

بی شک قالیشویی فارسی یکی از معتبرترین و حرفه ای ترین قالیشویی ها در کل تهران به شمار می رود. پس اگر به دنبال قالیشویی در تهرانپارس هستید یا این که دوست دارید اعلاشویی فرش های خود را به بهترین قالیشویی تهران بسپارید. قطعاً بهترین انتخاب برای شما قالیشویی فارسی است.

 

پایان رپرتاژ آگهی
خواب سلامت فرش مادی و معنوی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر