خبرگزاری کار ایران

| 13:57   
کد خبر : ۱۳۷۶۰۵۳
معاون بیمه سلامت گلستان:

ارائه خدمات بیمه‌ای به دهک‌های ۴ و ۵ رایگان شد

معاون بیمه و خدمات سلامت استان گلستان گفت: ارائه خدمات بیمه ای به دهک های ۴ و ۵ رایگان شد و دهک ششم به بعد هم ۲۰ درصد حق بیمه دهک هفتم ۳۰ درصد حق بیمه را می‌توانند پرداخت کنند.

ارائه خدمات بیمه‌ای به دهک‌های ۴ و ۵ رایگان شد

به گزارش خبرنگار ایلنای گلستان، علی رضا صحرایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت گلستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و این بیمه بیشترین عضو را در سطح کشور دارد.

وی گفت: در چند ماهه گذشته بیمه دهک‌های ۱، ۲ و ۳ رایگان بودند و با اجرای آیین نامه بند الف ماده ۷۰ دهک‌های چهارم و پنجم به بیمه شوندگان رایگان اضافه شده‌اند. در حال حاضر دهک ششم به بعد ۲۰ درصد حق بیمه، دهک هفتم ۳۰ درصد، دهک هشتم، ۴۰ درصد و دهک نهم، ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کنند.

صحرایی بیان کرد: برای حمایت از بیماران صعب‌العلاج در گلستان تاکنون ۳ هزار و ۵۲۵ نفر به بانک ملت و ۶۶۴ نفر به بانک مهر  از تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی  معرفی شدند.

وی گفت: هزینه‌های پرداختی از محل اعتبارات خارج از ضوابط سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان برای ۳ هزار و ۱۵۲ پرونده بود. سهم بیماران سرطانی از هزینه‌های خارج از ضوابط برابر ۸۱ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰هزار نفر کل بیماران خاص و صعب العلاج نشاندار در گلستان وجود دارد و از میان این بیماران  بیش از ۱۲ هزار نفر مبتلا به دیابت نوع یک و دو هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز