کد خبر: 869859 A

رئیس شورای اسلامی کار کاشی اصفهان:

۴۰۰ کارگر کاشی اصفهان، شب عید دشواری در پیش دارند/ کارخانه بعد از خصوصی‌سازی به یغما رفت!

قربانی ضمن بیان مشکلات کارخانه کاشی اصفهان و معوقات مزدی کارگران، ریشه‌ی تمام مشکلات را در خصوصی‌سازی می‌داند.

۴۰۰ کارگر کاشی اصفهان، شب عید دشواری در پیش دارند/ کارخانه بعد از خصوصی‌سازی به یغما رفت!

رضا قربانی (رئیس شورای اسلامی کار کارخانه کاشی اصفهان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با آخرین وضعیت این واحد تولیدی می‌گوید: وضعیت در کاشی اصفهان اصلاً خوب نیست؛ دو سه هفته است مواد اولیه نیامده و تولید در آستانه تعطیلی است.

وی در ارتباط با مطالبات مزدی کارگران می‌گوید: کارگران از سال ۹۵ و ۹۶ مطالبه مزدی پرداخت نشده دارند؛ امسال نیز بعد از تیرماه دیگر حقوق نگرفته‌ایم؛ از سال ۹۶، ۴ ماه معوقه مزدی داریم و مطالبات سال ۹۵ نیز پرداخت نشده است.

قربانی با بیان اینکه خطر تعطیلی، بیخ گوش این کارخانه قدیمی با ۳۸۵ کارگر است، ادامه داد: بحران، بدجور گریبان کاشی اصفهان را گرفته است.

رئیس شورای اسلامی کار کاشی اصفهان معتقد است؛ همه مشکلات این واحد تولیدی، زاییده‌ی خصوصی‌سازی است.

قربانی می‌گوید: این کارخانه، سال ۸۸ خصوصی شد؛ تا سال ۹۳ در اختیار یک نفر بود و در سال ۹۴ به فرد دیگری واگذار شد که آن نیز ناموفق از آب درآمد؛  بعد از آن، شورا و کارگران، برای مدتی کارخانه را اداره کردند تا اسفند ماه سال ۹۶، کارخانه به فرد دیگری واگذار شد اما بازهم مشکلات بیشتر شد و معوقات کارگران طولانی‌تر.  

به گفته‌ی قربانی، از سال ۸۸ که کارخانه به بخش خصوصی واگذار شد، اموال کارخانه را غارت کردند؛ مثل گاوی که تمام شیرش را دوشیدند و دو تا استخوان  خشکیده به جای گذاشتند.

او تاکید می‌کند: کارخانه را برای منافعشان، دست به دست کردند؛ در نهایت همه اموال کارخانه به تاراج رفت و کارگران ماندند با ماه‌ها دستمزد پرداخت نشده.

آیا مسئولان در جریان مشکلات کاشی اصفهان هستند، قربانی می‌گوید: شرایط را به همه مسئولان گفته‌ایم؛ موضوع در شورای تامین استان و کمیسیون کارگری در حال پیگیری است اما تاکنون هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم؛ بحران شدید ۴۰۰ خانواده را درگیر کرده؛ ما کارگران کاشی اصفهان، امسال شب عید بدی در پیش داریم.

انتهای پیام/
کارگران کاشی اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر