کد خبر: 814404 A

جمع‌بندی یک مقام دولتی از نشست شورای عالی کار:

با توانمند‌سازی تعاونی‌های مسکن و مصرف کارگران موافقت شد

به گفته حاتم شاکرمی، افزایش نقش دولت در توانمند‌سازی تعاونی‌های مسکن و مصرف کارگران در دویست و هشتاد و پنجمین نشست شورای عالی کار مورد تاکید قرار گرفت.

با توانمند‌سازی تعاونی‌های مسکن و مصرف کارگران موافقت شد
به گزارش ایلنا، معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره این نشست گفت: تایید پیشنهاد اصلاح آیین نامه تبصره ۲ ماده ۱۴۹ به اتفاق آرای اعضای شورای عالی کار  در راستای افزایش نقش دولت در توانمندسازی تعاونی‌های مسکن و مصرف کارگران با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، سازمان تامین اجتماعی و وزارت کشور (شهرداری‌ها) یکی از مصوبات این نشست بود.

حاتم شاکرمی افزود: در این جلسه مصوب شد هوشمند‌سازی شبکه‌های توزیع تعاونی‌های مصرف و ساماندهی تعاونی‌های مسکن کارگری به روش‌های نوین انجام شود.

او اضافه کرد: استفاده از محتویات ارائه شده از سوی معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اصلاحیه آیین نامه مورد نظر و مشارکت جدی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در این اصلاحیه از دیگر مصوبات این نشست به شمار می‌رود.

 معاون روابط کار  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در خصوص تفاهم‌نامه معاونت امور تعاون با بانک توسعه تعاون نیز مقرر شد نشستی مشترک با حضور کبیری، معاون امور تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگران و کارفرمایآن برگزار شود.

انتهای پیام/
کارگران تعاونی تعاونی های مصرف کارگری شورای عالی اشتغال تعاونی‌های مسکن کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر