کد خبر: 379587 A

در استان گیلان اتفاق افتاد؛

ایلنا: یک منبع خبری در کارخانه «آهن وفولاد لوشان » از تعطیلی این واحد تولیدی و بیکاری بیش از 180 کارگر این کارخانه خبر داد.

منابع کارگری ایلنا در این واحد تولیدی گزارش کردند، کارخانه «آهن وفولاد لوشان» که در زمینه طراحی،ساخت و نظارت انواع سازه‌های فلزی و بتنی و پانل‌های مختلف درشهرک صنعتی جمال آباد لوشان در استان گیلان فعالیت دارد، از اول اردیبهشت ماه سال جاری (95) به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکارشده‌اند.

این کارگران که بصورت میانگین بین 10سال سابقه کار دارند، در ادامه درباره وضعیت خود می‌گویند: مجموع 180 کارگر این واحد تولیدی با یک ماه حقوق معوقه در دو مرحله در فروردین ماه سال جاری تعدیل شده‌اند.

به گفته آنان 52 نفر از کارگران در هشتم  و مابقی تقریبا بیستم فروردین ماه با اتمام قرارداد کارشان از کارخانه اخراج شده‌اند که هنوز این تعداد کارگرنتوانسته‌اند با کارفرما تسویه حساب کنند.

طبق ادعای آنان، علارغم دریافت نکردن مطالبات معوقه، کارگران  اخراجی این کارخانه به دلیل بدهی‌های مالی کارفرما به تامین اجتماعی امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری را ندارند.

در ادامه کارگران اخراجی آهن و فولاد لوشان گفتند: این واحد صنعتی که سال‌ها دارای تولید و بازار فروش خوبی بود، اما از چند ماه قبل کارفرما به دلیل نامناسب خواندن شرایط تولید بدنبال تعطیلی کارخانه بوده است.

گفته می‌شود شرکت آهن و فولاد لوشان از واحدهای صنعتی متعلق به مه آفرید امیرخسروی بود که پس از پرونده تخلف سه هزار میلیارد تومانی مسئولیت اداره این واحد صنعتی با نظارت مراجع قضایی به خانواده وی سپرده شده است.

کارگران گیلان کارگران آهن وفولاد لوشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر