خبرگزاری کار ایران

تاخیر دو ماهه در پرداخت حقوق کارگران قرق‌بان جنگل‌های مازندران

تاخیر دو ماهه در پرداخت حقوق کارگران قرق‌بان جنگل‌های مازندران
کد خبر : ۱۴۹۹۴۶۵

پرداخت حقوق و بیمه حدود ۳ هزار قرق‌بان حفاظت از جنگل‌های استان مازندران، دو ماه به تاخیر افتاده است.

«سیدعلی‌اکبر علوی‌نژاد» رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان مازندران به خبرنگار ایلنا گفت: حدود ۳ هزار کارگر قرق‌بان حفاظت از جنگل‌های مازندران در قالب ۱۲ شرکت تعاونی مشغول به کارند که پرداخت حقوق و بیمه آن‌ها از اردیبهشت ماه به تاخیر افتاده است.

وی با بیان اینکه از سال ۷۰ شرکت‌های تعاونی کشاورزی جنگل بر مبنای مشارکت مردمی و در حوزه حفظ و احیای جنگل بنا نهاده شدند و تاکنون در حال فعالیت هستند، افزود: شرکت‌های آذررود، کار سنگرود، انارستان، لابیک، ولوپی، کولا، القدیر، خلیل مله، صنایع چوب فریم، صنایع چوب کاغذ مازندران، نکاچوب، نقیب ده مزده و اشبا تراورس نمونه شرکت‌هایی هستند که با کمبود منابع مالی دچار مشکل شده‌اند.

علوی‌نژاد گفت: پیگیری‌های بی‌نتیجه کارگران قرق‌بان از مسئولان استانی در اعتراض به‌ عدم پرداخت دستمزد درحالی‌ست که حق بیمه این کارگران (اردیبهشت وخرداد) همسان با حقوق پرداخت نشده و کارگرانی که برای گرفتن خدمات درمان به مراکز درمانی و آزمایشگاهی مراجعه می‌کنند از پذیرش‌شان جلوگیری می‌شود.

نماینده نیروهای حفاظتی شمال کشور خواستار پرداخت معوقات مزدی  کارگران قرق‌بان شد و گفت: امیدواریم سازمان جنگل‌ها هرچه سریعتر مطالبات مزدی‌ قرق‌بانان را کامل پرداخت کند.

رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان مازندران با بیان اینکه وضعیت جنگل‌های مازندران خوب نیست و اگر مسئولان از قرق‌بانان حمایت نکنند این جنگل‌ها نابود می‌شوند، گفت: در چارچوب طرح تنفس جنگل، شرکت‌هایی که کارگران حفاظت با آن‌ها کار می‌کنند، با سازمان منابع طبیعی استان قرارداد یک‌ساله دارند که اخیر این قرارداد تمدید شده است. به گفته وی دولت با جذب شرکتهای واسطه‌ای تامین نیرو منابع مالی پرداخت حقوق را به این شرکت‌ها می‌دهد و بعد آن‌ها به حساب کارگران قرق‌بان واریز می‌کنند.

علوی نژاد تاکید کرد: کار قرق‌بانان برای حفاظت از جنگل‌ها به صورت شبانه‌روزی است و ساعات کاری ندارند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز