خبرگزاری کار ایران

کارکنان بخش درمان کره جنوبی قصد برپایی اعتصاب دارند

asdasd
کد خبر : ۱۳۵۶۶۰۸

کارکنان مراقبت‌های بهداشتی از ۱۳ سازمان، از جمله انجمن پزشکی کره (KMA) و انجمن پرستاران کره (KLPNA)، قصد دارند در ۱۲ام ماه می‌میلادی امسال در سراسر کشور اعتصاب کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسیایی گرادا، کارکنان مراقبت‌های بهداشتی از ۱۳ سازمان، از جمله انجمن پزشکی کره (KMA) و انجمن پرستاران کره (KLPNA)، قصد دارند در ۱۲ام ماه می‌میلادی امسال در سراسر کشور اعتصاب کنند. 

این کارکنان و پزشکان اعتصاب می‌کنند تا با قانون پرستاری که در ماه آوریل در پارلمان تصویب شد، مخالفت کنند. 

اعتصاب قبلی در روز اول ماه می‌ در روز کارگر با بیش از ۱۰۰۰۰ پزشک و دستیار پرستار یک روز نظام پزشکی کره را دستخوش التهاب کرد. 

تظاهرات مرتبط با آن در مقابل مجلس ملی در پایتخت این کشور یعنی سئول در همان روز برگزار شد. 

برگزارکنندگان در نظر دارند یک توقف کاری دیگر را در ۱۷ می‌ برگزار کنند. 

برخی از اختلالات خدمات پزشکی در مراکز مراقبت‌های بهداشتی در سراسر کشور در طول اعتصاب ممکن است، زیرا احتمال مشارکت نسبتا بالا وجود دارد. در حالی که این انجمن‌ها مجموعاً بیش از ۴ میلیون عضو دارند، کارکنان پزشکی احتمالاً تا حدودی برای دوره‌های خاصی در ۱۱ مه به اعتصاب خواهند پیوست. 

کارگران اعتصابی ممکن است در خارج از بیمارستان ها، دفاتر اتحادیه، یا ساختمان‌های دولتی مانند دفتر رئیس جمهور، مجلس ملی و دفاتر حزب مخالف دموکرات کره، عمدتاً در سئول و اطراف آن، تظاهرات برگزار کنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز