خبرگزاری کار ایران

معاون بیمه‌ای تامین اجتماعی استان گیلان:

کارفرمایان مکلف به متعهد نمودن پیمانکاران برای بیمه کردن کارگران خود هستند

asdasd
کد خبر : ۱۱۳۳۰۰۲

معاون بیمه‌ای تامین اجتماعی استان گیلان گفت: کارفرمایان مکلف به متعهد نمودن پیمانکاران برای پرداخت حق بیمه کارگران خود به تامین اجتماعی هستند.

به گزارش ایلنا، منوچهر امیری شیراز گفت: در مواردی که انجام کار به طور مقاطعه (پیمانکاری )به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار می‌شود کارفرما باید در قراردادی که منعقد می‌نماید مقاطعه کار (پیمانکار )را متعهد نماید که کارگران خود، همچنین کارگران مقاطعه‌کاران (کارگران پیمانکاری) فرعی را نزد تامین اجتماعی بیمه کند و حق بیمه مربوطه را بر اساس ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی بپردازد.

او با اشاره به مفاد ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی اظهار داشت: براساس مفاد ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی، پرداخت ۵ درصد بهای کل کار پیمانکاران از طرف کارفرما را موکول به ارائه مفاصاحساب از طرف سازمان دانسته و افزود: در مورد مقاطعه کارانی که صورت مزد و حق بیمه کارکنان خود را در موعد مقرر به سازمان تسلیم و پرداخت می‌کنند معادل حق بیمه پرداختی بنا به درخواست سازمان از مبلغ مذکور آزاد خواهد شد.

وی در این رابطه اضافه کرد: اگر کارفرما آخرین قسط مقاطعه کار را بدون مطالبه مفاصاحساب سازمان بپردازد مسئول پرداخت حق بیمه مقرر و خسارات مربوطه خواهد بود و حق دارد وجوهی را که از این بابت به سازمان پرداخته است از مقاطعه کار مطالبه و وصول نماید.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز