کد خبر: 694326 A

شجاعیان و کریمی در لیست

در ابتدای فصل برای اولین بار قانون 18 به علاوه 3 در لیگ برتر اجرا شد. بر این اساس تیم‌ها می‌توانند 18 بازیکن بالای 23 سال و 3 بازیکن زیر 25 سال در لیست شان داشته باشند.

به گزارش ایلنا،برخی از رسانه‌ها از پر بودن لیست اصلی استقلال در این فصل خبر می‌دهند و می‌گویند 3 بازیکن مصدوم و غایب آبی پوشان یعنی داریوش شجاعیان، مرتضی آقاخان و محسن کریمی تا نیم فصل نمی‌توانند برای تیم وینفرد شفر به میدان بروند چون نام آنها در لیست استقلال قرار ندارد و با توجه به پر بودن لیست، امکان بازگشت آنها تا نیم فصل وجود ندارد. از طرف دیگر آنها مدعی هستند که برای اضافه شدن این نفرات باید در نیم فصل نام  3 بازیکن بالای 23 سال از لیست تیم خط بخورد و به اصطلاح در لیست مازاد قرار بگیرد. اما این محاسبه درست نیست و لیست آبی‌پوشان همین حالا هم برای اضافه شدن 2 نفر از  این بازیکنان جا دارد.

استقلال 2 جای خالی دارد

در ابتدای فصل برای اولین بار قانون 18 به علاوه 3 در لیگ برتر اجرا شد. بر این اساس تیم‌ها می‌توانند 18 بازیکن بالای 23 سال و 3 بازیکن زیر 25 سال در لیست شان داشته باشند. البته به شرطی که این 3 بازیکن زیر 25 سال خرید جدید نبوده و از فصل قبل به عضویت باشگاه درآمده باشند. رضا آذری، اللهیار صیادمنش، سجاد آقایی، مهدی قائدی، طارق همام و مهدی نوراللهی بازیکنان زیر 23 سال استقلال در این فصل هستند. لیست استقلال با میلاد زکی‌پور، فرشید اسماعیلی و آرمین سهرابیان به 19 نفر می‌رسد. اما این 3 بازیکن شامل همان لیست 3 نفره زیر 25 سال می‌شوند. به این ترتیب داریوش شجاعیان و محسن کریمی مشکلی برای اضافه شدن به لیست ندارند و جای خالی برای آنها وجود دارد. اما مرتضی آقاخان که فعلا و دست کم تا همان نیم فصل نمی‌تواند بازی کند برای حضور در لیست باید تا نیم فصل صبر کند.

جابر می‌رود، آقاخان می‌آید

استقلالی‌ها برای آقاخان هم یک جای خالی در لیست نگه داشته بودند اما اصرار جابر انصاری برای ماندن و رضایت ندادنش به فسخ قرارداد باعث شد مدیران باشگاه شفر را راضی کنند که دوباره این بازیکن را در لیستش قرار دهد. جابر که اول فصل درلیست مازاد پیرمرد آلمانی بود این فصل هم تقریبا یک بازیکن همیشه سکونشین بود و فقط در شرایطی که آبی‌ها کمبود بازیکن داشتند فرصت بازی به او رسید که البته موفق هم نبود. احتمالا این جابه‌جایی در لیست یعنی رفتن جابر و آمدن  آقاخان در نیم فصل اتفاق خواهد افتاد. اگر قرار بر خریدهای دیگر باشد باید نام بازیکنان دیگر هم از لیست کنار گذاشته شود که فعلا الحاجی گرو گزینه اول و اصلی به شمار می‌رود.

 

استقلال لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر