کد خبر: 152232 A

با حضور استاندار لرستان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان تونل انتقال آب شرب از سراب تلخ به کاکارضای خرم‌آباد افتتاح شد.

با حضور استاندار لرستان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان تونل انتقال آب شرب از سراب تلخ به کاکارضای خرم‌آباد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان در مراسم بهره‌برداری از تونل انتقال آب شرب از سراب تلخ به کاکارضای خرم‌آباد که با حضور هوشنگ بازوند استاندار لرستان برگزار شد، گفت: این تونل ۴۴۵ متر طول دارد و ۴۸هزار و ۲۱۶ ساعت کارکرد ماشین‌آلات در این پروژه بوده است.
مهدی اکبریان افزود: این پروژه ۷۴ روز زودتر از زمان پیش‌بینی شده به بهره‌برداری رسیده است.
وی تصریح کرد: طرح آبرسانی به شهرستان خرم‌آباد از محل سد سراب تلخ به طول تقریبی ۲۱ کیلومتر امسال آغاز شده است.
این مسئول با اشاره به پیشرفت فیزیکی خط انتقال آب پروژه کاکارضا به شهرستان خرم‌آباد گفت: در حال حاضر خط انتقال این پروژه بیش از ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی مجموع اعتبار پروژه کاکارضای خرم‌آباد را ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: سال آینده تمام این پروژه به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان لرستان اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح مشکل آب خرم‌آباد صددرصد حل می‌شود.
اکبریان گفت: با اجرای این پروژه در هر ثانیه یک‌هزار و ۸۳۰ لیتر آب وارد تصفیه‌خانه خرم‌آباد می‌شود که این میزان می‌تواند آب آشامیدنی لازم برای ۵۷۰ هزار نفر را تامین کند.
وی افزود: آب شرب خرم‌آباد هم‌اکنون از طریق ۲۷ حلقه چاه و سه دهنه چشمه تامین می‌شود.

دستگاه های اجرایی شرکت آب و فاضلاب افتتاح لرستان انتقال آب پروژه خرم شرب تونل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر