کد خبر: 1330384 A

رئیس سازمان صمت لرستان:

اجرایی شدن فاز چهارم سیمان دورود به سرمایه‌گذاری شستا بستگی دارد

رئیس سازمان صمت لرستان گفت: تکمیل فاز چهارم کارخانه سیمان دورود جزء طرح‌های نیمه‌تمام چند سال گذشته بوده که متوقف شده و متولی اصلی آن شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی است.

اجرایی شدن فاز چهارم سیمان دورود به سرمایه‌گذاری شستا بستگی دارد

به گزارش ایلنا، بهمن جعفری در خصوص تکمیل فاز چهارم کارخانه سیمان دورود گفت: بنا بوده بانک رفاه کارگران استان نیز از محل منابع داخلی تسهیلات مورد نیاز ریالی را در اختیار این مجموعه قرار دهد.

وی افزود: با توجه به تغییراتی که در مدیریت شرکت سیمان دورود ایجاد شده و از طرفی نقص مدارک و مستندات این مجموعه در بانک رفاه و کارگران، در همین راستا جلسه‌ای با مدیریت امور شعب این بانک برگزار شد و با توجه به پیگیری‌هایی که مدیریت بانک رفاه داشتند پرونده در شعبه دکتر حسابی تهران در دست بررسی است.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان کرد: با تکمیل پرونده و ارزیابی‌های بانک زمینه پرداخت تسهیلات مورد نیاز ریالی فراهم شده که این مجموعه نیز از این حالت بلاتکلیفی و توقف خارج شود.

جعفری تصریح کرد: اجای فاز چهار یکی از طرح‌هایی است که مطالبه مردم بوده و طرح جایگزین شرکت سیمان دورود بوده که الان از طرفی درگیر فرسودگی ماشین‌آلات و از طرفی نیز دارای آلودگی‌های زیست محیطی است که شهروندان دورود درگیر آن هستند، علی‌الرغم آنکه بحث فیلتراسیون و سایر موارد گرد و غبار را دارند می‌طلبد این مجموعه در خارج از شهر و در قالب فاز چهار شکل بگیرد و شاهد باشیم این کارخانه مجدداً در خارج از شهر قرار بگیرد.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان کرد: این موضوع یک اراده از شستا می‌طلبد که نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع است و استاندار نیز چندین جلسه با مدیرعامل بانک رفاه داشتند و تمام مسئولان استانی پیگیر این موضوع هستند و جز مصوبات سفر رئیس جمهور در آذرماه ۱۴۰۰ به لرستان است.

وی تأکید کرد: اجرایی شدن فاز چهارم سیمان دورود به شرکت سرمایه‌گذاری شستا بستگی دارد که موارد مد نظر بانک رفاه را مهیا کند.

انتهای پیام/
سرمایه گذاری سیمان مد کارخانه سیمان طرح های نیمه تمام
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر