کد خبر: 640723 A

نیما اقلیما (کارگردان و نویسنده)، مستانه مهاجر (تدوینگر) و میلاد کی مرام (بازیگر) فیلم سینمایی «امیر» صبح امروز (چهارشنبه ۱۳ تیر ماه) برای حضور در پنجاه و سومین جشنواره کارلو وی واری راهی جمهوری چک شدند.

به گزارش  ایلنا، فیلم سینمایی «امیر» به کارگردانی و نویسندگی نیما اقلیما و تهیه‌کنندگی سیدضیاء هاشمی به عنوان نماینده ایران در بخش رقابتی پنجاه و سومین دوره جشنواره بین‌لمللی  کارلو وی واری حضور دارد.

این جشنواره که ازجمله جشنواره‌های الف در سینمای جهان محسوب می‌شود، همه ساله با انتخاب بهترین فیلم‌های اول و دوم به دنبال انتخاب و معرفی کارگردان‌های خلاق و توانمند به سینمای جهان است.

فیلم «امیر» با ١١ فیلم دیگر از کشورهایی چون، آلمان، یونان، لهستان، جمهوری چک و ... برای دریافت دو جایزه گرند پریکس به مبلغ پانزده هزار دلار و جایزه ویژه هیات داوران به مبلغ ده هزار دلار در این جشنواره به رقابت می‌پردازند.

«امیر» فیلمی در ژانر اجتماعی است و در خلاصه داستان آن آمده: یکی با کار، یکی با پول، یکی با زندگی، یکی هم با سیگار. همه خودشونو می‌کشن. فقط راهاشون فرق می‌کنه.

میلاد کی مرام، هادی کاظمی، بهدخت ولیان، مصطفی قدیری، روشنک سه قلگی، وحید منافی، مهدی عامل هاشمی، مونا قاسمی، کسری محبوبی، آرتین گلچین و سحر دولتشاهی بازیگران این فیلم هستند و پخش بین‌الملل فیلم «امیر» را کمپانی الی ایمیج به مدیریت الهه نوبخت برعهده دارد.

فیلم امیر کارلو وی واری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر