خبرگزاری کار ایران

| 22:48   
کد خبر : ۱۳۸۹۶۸۳

حضور کتابخانه ملّی ایران در «ایفلا»

سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران به عنوان نهاد مرجع در حوزه کتابداری در هشتاد و هشتمین نشست جهانی فدراسیون بین الملی انجمن‌ها و موسسات کتابداری «ایفلا» حضور دارد و عصمت مومنی معاون کتابخانه ملّی ایران با حضور در این نشست، تجربیات حرفه‌ای این سازمان را در حوزه کتابداری به اشتراک گذاشته خواهد شد.

حضور کتابخانه ملّی ایران در «ایفلا»

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، هشتاد و هشتمین نشست فدراسیون بین المللی انجمن‌ها و موسسات کتابداری «ایفلا» از امروز ۳۰ مردادماه به مدت پنج روز با حضور کتابداران، حرفه‌مندان و مدیران مراکز کتابخانه‌ای سراسر جهان در شهر روتردام هلند برگزار می‌شود. 

از مهمترین رویدادهای سالیانه در این نشست بین المللی، برپایی نشست روسای کتابخانه‌های ملّی است که مباحث متعددی از چالش‌های روز در حوزه کتابخانه‌های ملّی کشورها، موضوع کتابداری و تجربه‌های مدیریتی در کتابخانه‌های ملّی در عرصه بین الملل مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

در همین راستا کتابخانه ملّی ایران در دهه‌های گذشته به شکل فعال در این نشست جهانی حضور داشته و در چندین کمیته تخصصی از جمله کمیته کتابخانه‌های ملّی، کمیته آسیا و اقیانوسیه، کمیته کتب نادر و مجموعه‌های خاص و همچنین کمیته‌های فناوری اطلاعات، کتابخانه‌های کودک و نوجوان، فهرست نویسی، تحویل مدارک و اشتراک منابع عضویت مشارکت داشته است. 

لازم به توضیح است در این دوره از نشست جهانی «ایفلا» موضوعات متعددی در حوزه‌های تخصصی دانش کتابداری و مدیریت کتابخانه‌ها همچون مسائل مربوط به کتابخانه‌های دیجیتال و استانداردهای کتابخانه ای، حوزه فناوری اطلاعات، کتابخانه‌های سبز در کمیته‌ها و جلسات متعدد کاری مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت و به طور ویژه به موضوع تاثیر نفوذ مباحث هوش مصنوعی در ساز و کارهای مرتبط به مدیریت و خدمات کتابخانه‌ای اشاره خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز