خبرگزاری کار ایران

| 02:36   
کد خبر : ۱۳۷۷۹۰۶

کتاب «تجربه معلمی و مدرسه داری» منتشر شد

کتاب «تجربه معلمی و مدرسه داری» اثر فاطمه توکلی به کوشش رضا فرهادیان روانه بازار نشر شد.

کتاب «تجربه معلمی و مدرسه داری» منتشر شد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه بوستان کتاب، کتاب «تجربه معلمی و مدرسه داری» اثر فاطمه توکلی به کوشش رضا فرهادیان در ۹۵ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

دنیای ذهنی و روانی کودکان در دوران تحصیل، بی‌شک مهمترین عنصر شکل دهنده زندگی آنان خواهد بود، به همین دلیل توجه دقیق به آن از ضروریات تعلیم و تربیت است.

اثر حاضر با عنوان «تجربه معلمی و مدرسه داری» روایت واقعی اتفاقاتی است که در دنیای ذهنی و رفتاری دانش آموزان رخ می‌دهد. شناسایی، اتخاذ تصمیمات درست و رفتار مناسب با دانش‌آموزان هنگام بروز مشکلات، تجربه جذاب و واقعی این اثر است که آن را برای مربیان و پدر و مادرها خواندنی و آموزنده ساخته است.

در کتاب حاضر که نتیجه تجربه ۲۰ساله حضور در کنار بچه‌هاست، تلاش شده مطالب به صورت کاربردی و قابل اجرا بیان شود تا خواننده از اولیای عزیز تا دوستانی که شغل شریف معلمی را در پیش گرفته‌اند، بتوانند با مطالعه آن تا حدودی با شیوه‌های برخورد و تعامل با کودک آشنا شوند و روابط خود را بر اساس قواعد و اصول درست پایه‌گذاری کنند.

نویسنده در این کتاب به بیان مطالبی پرداخته که اهم آن‌ها بدین شرح است: برنامه‌ریزی مطلوب، پرهیز از مستقیم گویی، روان‌بندی سمی میدان بدون رقیب و بگذاریم کودکانمان، کودکی کنند.

همچنین، در این کتاب مفاهیمی همچون مقایسه ممنوع، توجه به نیازهای روحی و روانی دانش آموزان، دادن آرامش به دانش آموزان سر بزنگاه، ایجاد شوق یادگیری و علت‌یابی مسائل تا رسیدن به نتیجه مورد تأکید قرار گرفته است.

نویسنده در کتاب حاضر مطالبی همچون سکوت نازیبا، تأکید بر توانایی‌ها، معلم طبیب جسم و جان و توقع به جا را مورد تأکید قرار داده است.

از دیگر عناوینی که در کتاب مذکور به رشته تحریر درآمده است، می‌توان به علم و عمل توأمان، حرف معلم‌گر بود زمزمه محبتی و نکات مهم فنی و تخصصی و کاربردی، در تدریس و آموزش و پرورش دانش آموزان برای آگاهی معلمان و مدیران اشاره کرد.

برشی از اثر:

* میدان بدون رقیب

معلم در قامت مهم‌ترین عامل تصمیم گیرنده در کلاس می‌تواند سازنده بهترین لحظات باشد یا بدترین لحظات و خاطرات را بیافریند. می‌تواند با گرفتن تصمیمات درست دانش آموزی را به اوج کرامت نفس برساند یا با ایجاد احساس حقارت و خودکم‌بینی برای همیشه موجود عقده‌ای را سربار جامعه کند که چند نفر را با خود به قهقرا و نیستی بکشاند. او در یک لحظه می‌تواند کلاس را مملو از عشق کند یا تنفر، مملو از مشاجره و تقابل یا همراهی و محبت کند.

به راستی اتخاذ روش صحیح برای ادامه رابطه انسانی فقط به هنر معلمی نیاز دارد. به هر شکل سال تحصیلی جریان دارد و دانش آموز ناگزیر به شرکت در کلاس و گذراندن زمان است و این معلم است که می‌تواند حس کبوتر اسیر در چنگال عقاب را در او ایجاد کند و یک سال آن را کش و قوس دهد یا حس بچه آهوی شاداب و پر از انرژی که از امنیت به وجود آمده به رشد خود ادامه می‌دهد. این‌ها همگی نیازمند به دست آوردن مهارت‌های ویژه است.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www. bustaneketab. ir مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز