کد خبر: 1341871 A

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی:

گردشگران روس‌ علاقه زیادی برای سفر به ایران دارند

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بازار گردشگری روسیه بازار جذابی است و گردشگران این کشور علاقه و تمایل زیادی برای سفر به ایران از خود نشان می‌دهند.

گردشگران روس‌ علاقه زیادی برای سفر به ایران دارند

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر شالبافیان روز شنبه همزمان با سومین و آخرین روز برگزاری بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی سفر و هتلداری مسکو، به انتخاب پاویون ایران به عنوان برترین غرفه این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در MITT ۲۰۲۳ مسکو، راهنمایان گردشگری و شرکت‌های خدمات مسافرتی از استان‌های مختلف کشور با حضور متفاوت و پررنگ خود، تلاش کردند تا با اجرای بخش‌های مختلف و ارائه برنامه‌های متنوع و همچنین عرضه بسته‌های مسافرتی جذاب، ظرفیت‌های گردشگری ایران را به بازدیدکنندگان معرفی کنند.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی افزود: بازار گردشگری روسیه بازار جذابی است و گردشگران این کشور تمایل زیادی برای سفر به ایران از خود نشان می دهند. البته نباید فراموش کرد که فعالیت های بازاریابی باید هم مستمر و هم پرقدرت ادامه پیدا کند.

وی درباره برنامه‌های تخصصی اجرا شده در این نمایشگاه گفت: در فرصت‌هایی که در مراسم افتتاحیه، نشست های تخصصی با آژانس‌های بزرگ روسی، اتحادیه دفاتر خدمات مسافرتی، انجمن هتلداران، خبرنگاران و اصحاب رسانه و موثرین بر این حوزه و دیدار با مقامات صنعت گردشگری روسیه پیش آمد، در خصوص توسعه همکاری‌ها و تبادل گردشگر و ترغیب گردشگران روسی به سفر به کشورمان گفت وگو تبادل نظر شد.

شالبافیان اظهار داشت: نشست ها و مذاکرات تجاری متعددی با بخش خصوصی و همچنین با حضور وزیر توسعه اقتصادی روسیه که مسئولیت حوزه گردشگری را بر عهده دارد، برگزار شد و فرصت‌های سرمایه گذاری کشور و نحوه تقویت آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه که یکی از بزرگترین رویدادهای بین المللی گردشگری شناخته می‌شود، نشست‌های متعددی با مسئولان گردشگری شهرهای مختلف روسیه از جمله مسکو، سن‌پترزبورگ، چچن و ... برگزار و حضور آنها در نمایشگاه‌های گردشگری کشورمان برنامه‌ریزی شد.

انتهای پیام/
ایران و روسیه علی اصغر شالبافیان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر