کد خبر: 1328661 A

آیین اختتامیه چهارمین دوره شب‌های شعر انقلاب برگزار شد/تقدیر از سیمین‌دخت وحیدی و علی براتی‌پور

مراسم اختتامیه چهارمین دوره شب‌های شعر انقلاب شب گذشته سه‌شنیه ۱۸ بهمن‌ماه در سالن مهر حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

آیین اختتامیه چهارمین دوره شب‌های شعر انقلاب برگزار شد/تقدیر از سیمین‌دخت وحیدی و علی براتی‌پور

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، آیین اختتامیه چهارمین دوره شب‌های شعر انقلاب شامگاه ۱۸ بهمن‌ماه با حضور حجت‌الاسلام قمی (رئیس سازمان تبلیغات اسلامی)، یاسر احمدوند (معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و جمعی از شاعران کشور در سالن مهر حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد. 

 در آیین اختتامیه شب‌های شعر انقلاب، همچنین از سیمین‌دخت وحیدی و علی براتی‌پور ۲ شاعر پیشکسوت انقلاب تقدیر شد. 

در ابتدای این برنامه محمدرضا شرفی‌خبوشان (مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری) ضمن تشکر از حضور پیشکسوتان و شاعران در چهارمین دوره شب‌های شعر انقلاب گفت: در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هنوز پایداریم به مدد کلمات و اتکای ایمان خودمان. انقلاب به مدد کلمه حرکت کرد. کلمه در کلام حضرت امام خمینی (ره) باعث شد که در روح جمعی مردم شوری به پا کند که انقلاب اسلامی را رقم بزند. 

وی شعرا از وارثان مهم و اساسی انقلاب اسلامی دانست و افزود: از پیش از رخداد انقلاب اسلامی، حتی از دوران ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و حتی قبل‌تر از آن، شعرا با کلام و شعرشان انقلاب را یاری کردند و همراه ملت بودند و در تمام این سال‌ها نیز با انقلاب اسلامی حرکت کردند. چیزی که انقلاب اسلامی را متفاوت از سایر انقلاب‌ها می‌کند فرهنگ و تمدن جاری و ساری در جریان انقلاب اسلامی است. هر شعر تازه‌ای در هر زمانی که به جریان شعر انقلاب اسلامی اضافه می‌شود، باعث زنده نگهداشتن این حرکت جریان ساز است و نشان می‌دهد که انقلاب زنده و جاری است. 

خبوشان حرمت به شاعران انقلاب را جزء وظایف دلسوزان انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: شاعر پرچمدار این تمدن اسلامی است؛ چرا که به مدد شعر ما را به ارزش‌های تمدن اسلامی گره می‌زند و من خوشحالم که شاعران با ایمانی داریم که همچنان شعر می‌گویند. 

پس از آن و در ادامه این مراسم هادی سعیدی کیاسری، محمدرضا سهرابی نژاد، قادر طهماسبی، یوسفعلی میرشکاک، محمدجواد آسمان، رضا نیکوکار، عباس باقری، سعید حدادیان، مریم رزاقی، حسین خزایی، رضا شیبانی، مبین اردستانی، الهام نجمی، رباب کلامی، فاطمه نانی زاد، حضور داشتند و به شعرخوانی پرداختند که با استقبال خوب حضار همراه شد. 

در آیین اختتامیه شب‌های شعر انقلاب، از سیمین‌دخت وحیدی و علی براتی‌پور ۲ شاعر پیشکسوت انقلاب تقدیر شد. 

چهارمین دوره شب‌های شعر انقلاب با حضور شاعران مطرح و برجسته کشور در چهار استان همدان، قم، کرمان و تهران در روزهای۱۱.۱۳ ۱۶.۱۸ بهمن با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز آفرینش‌های حوزه هنری، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان هیات و تشکل‌های دینی برگزار شد.

 

انتهای پیام/
حوزه هنری چهارمین دوره شب‌های شعر انقلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر