کد خبر: 1126524 A

پس از اهدای بدن به مرکز علمی؛

پیکر حمیدرضا صدر در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد

پیکر حمیدرضا صدر پس از انجام تحقیقات پزشکی، در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

پیکر حمیدرضا صدر در قطعه هنرمندان  به خاک سپرده شد

به گزارش ایلنا، حمیدرضا صدر کارشناس و مفسر سینما و فوتبال که ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ و پس از تحمل بیماری و به دلیل بیماری سرطان درگذشت، امروز شنبه (۱۳ شهریورماه) در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شد. 

دلیل تاخیر در خاکسپاری صدر اهدای بدن او به مرکز علمی برای تحقیقات پزشکی بود. 

غزاله صدر دختر این کارشناس سینما و فوتبال، در صحفه اجتماعی که با نام پدرش فعالیت دارد، اینگونه نوشت: 

«بابا و خاک

امروز بابا را به خاک سپردیم، همان خاکی که دوستش داشت، همان خاک وطن، خاک تهران، شهر محبوبش. 

پدر فقط یک آرزو داشت و شمایی که کتابش را تا آخر خوانده‌اید، می‌دانید. تنها وصیت پدر این بود: اهدای بدنش به مرکز علمی جهت تحقیقات پزشکی. حدود یک سال پیش تصمیمش را گرفت و من و مامان به او قول دادیم خواسته‌اش را اجرا کنیم. از لحظه‌ای که برگه‌های اهدای بدن را امضا کرد، به گفته خودش انرژی گرفت و خوشحال شد؛ خوشحال که تمام اعضای بدنش و به خصوص آن تومورهای لعنتی کمکی خواهند کرد به دیگر بیماران، به پزشکان، به آیندگان؛ خوشحال که دیگر هر آنچه داشت را تقدیم خواهد کرد به دنیا، تا ذره آخر. 

بعد از اتمام تحقیقات علمی، پدر به ایران آورده شد تا جایی باشد که به آن تعلق داشت، در کنار شما دوستانی که دوستش داشتید و دارید. از اینکه به دلیل شیوع سرسام آور ویروس کرونا نتوانستیم در حضور شما یاران پدر را به خاک بسپاریم، عذرخواهی می‌کنیم. بدون شک بابا هرگز دلش نمی‌خواست جان شما عزیزان به خاطر مراسم او به خطر بیفتد. 

از سال‌ها پیش هروقت طبق عادتش حرف از مرگ و مردن و گورستان و قبر می‌زد، با خنده و به قول خودش کمی پُز به همه می‌گفت: «من که در قطعه نام آوران جا دارم. شما برید فکر خودتان را بکنید». و قسمت این بود که همان بشود که می‌گفت. 

امروز بابا در بهشت زهرا در قطعه ۲۵۵، ردیف ۲۰ شماره ۲۲ جای گرفت، در قطعه نام آوران، در میان درختان سرسبز و زیبای کاج و در نزدیکی دوستان ورزشکارش چون ناصر حجازی. امروز بابا آرام گرفت، در خاک وطنش، در شهر دلبندش تهران، شهری که می‌دانست دیگر آن را نمی‌بیند، شهری که بدون او دیگر برای من همان شهر نیست، شهری که از حالا به بعد همیشه چیزی کم خواهد داشت، همیشه. »

انتهای پیام/
حمیدرضا صدر قطعه نام‌آوران بهشت زهرا اهدای بدن به مرکز علمی غزاله صدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر