خبرگزاری کار ایران

مدیر عامل شرکت پتروشیمی شیراز مطرح کرد؛

صرفه‌جویی میلیون‌ها یورویی پتروشیمی شیراز با بومی‌سازی دانش فنی

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۵۱۷۱

بومی‌سازی توری‌های کاتالیست پلاتین -رودیوم نقطه عطفی در مسیر خودکفایی

مدیر عامل شرکت پتروشیمی شیراز گفت: در اقدامی بزرگ و افتخارآمیز، متخصصان داخلی با اتکا به دانش و توانمندی خود، موفق به بومی‌سازی دانش فنی ساخت توری‌های کاتالیست پلاتین-رودیوم راکتور اکسیداسیون آمونیاک واحد اسید نیتریک شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شیراز، این دستاورد بزرگ که با همکاری شرکت دانش‌بنیان نانو پارس اسپادانا و حسن تدبیر و اهتمام مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز به ثمر رسیده است، نقطه عطفی در مسیر خودکفایی و قطع وابستگی به منابع خارجی در صنعت پتروشیمی کشور محسوب می‌شود.

بر اساس همین گزارش پس از 5 روز از سرویس قرار گرفتن راکتور، تولید معادل 1095 تن در روز اسید با غلظت متوسط 56.60/1 وزنی و با راندمان متوسط 89.5% ثبت و گزارش شده است.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی شیراز با ابراز خرسندی از این دستاورد بزرگ، اظهار داشت: بومی‌سازی توری‌های کاتالیست پلاتین-رودیوم، نقطه عطفی در مسیر خودکفایی صنعت پتروشیمی کشور و تحقق ایران قوی محسوب می‌شود؛ این دستاورد، نشان‌دهنده عزم و اراده متخصصان ایرانی در مسیر خودکفایی و قطع وابستگی به منابع خارجی است.

صرفه‌جویی میلیون‌ها یورویی پتروشیمی شیراز با بومی‌سازی دانش فنی

احمد رضا حیدرنیا با اشاره به اهمیت این دستاورد در صنعت پتروشیمی کشور، عنوان کرد: اسید نیتریک به عنوان ماده اولیه در تولید نیترات آمونیوم، یک محصول کاملاً راهبردی در صنایع مختلف است. بومی‌سازی کاتالیست توری‌های پلاتین-رودیوم، استمرار تولید این محصول را تضمین و کشور را از وابستگی به منابع خارجی بی‌نیاز می‌کند.

حیدرنیا در ادامه به مزایای دیگر این دستاورد اشاره کرد و افزود: صرفه‌جویی ارزی قابل توجه در حدود میلیون‌ها یورو در سال، حمایت از تولید دانش‌بنیان و ایجاد اشتغال از دیگر مزایای بومی‌سازی توری‌های کاتالیست پلاتین-رودیوم است.

وی ادامه داد: ما در نظر داریم با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مانند نانو پارس اسپادانا، زمینه را برای بومی‌سازی سایر محصولات راهبردی صنعت پتروشیمی فراهم کنیم.

حیدرنیا یادآور شد: با استفاده ازتوانمندی‌های داخلی، به دنبال قطع وابستگی به منابع خارجی در تأمین تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز خود هستیم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز در پایان، از تلاش‌های بی‌وقفه متخصصان داخلی در این پروژه قدردانی کرد و گفت: ما در پتروشیمی شیراز، عزم خود را جزم کرده‌ایم تا با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از توانمندی‌های داخلی، در مسیر خودکفایی صنعت پتروشیمی کشور گام برداریم.

وی ابراز امیدواری کرد که با تداوم تلاش‌های متخصصان داخلی، شاهد پیشرفت‌های روزافزون صنعت پتروشیمی کشور باشیم و به یاری خداوند متعال، ایران قوی در این عرصه مهم و راهبردی به منصه ظهور برسد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز