خبرگزاری کار ایران

| 03:44   
کد خبر : ۱۳۶۵۶۸۴
ناظر شورای شهر در منطقه دو شیراز خبرداد؛

شناسایی5 محله محروم در سطح منطقه دو / اولویت تملک است

ناظر شورای اسلامی شهر با اشاره به راه اندازی کمیته محرومیت زدایی در شورای شهر گفت: یکی از نکات مثبت کمیته محرومیت زدایی بازدید از محلات و کوچه هایی است که سال هاست کسی به آنها توجه نکرده است.

شناسایی5 محله محروم در سطح منطقه دو / اولویت تملک است

به گزارش ایلنا، محمد تقی تذروی  در بازدید از محله دباغ خانه، افزود: زیبنده نیست در مرکز شهر شیراز فضاهایی این چنینی وجود داشته باشد  که نشان دهنده کوتاهی صورت گرفته در گذشته و حال است.

وی بااشاره به اینکه در محلات دیگر مانند گلکوب نیز مشکلاتی نظیر محله دباغ خانه وجود دارد ؛ ادامه داد: اگر بتوان در پروژه های عمرانی فضا های مناسبی ایجاد کرد یکسری معضلات اجتماعی جمع می شود؛ به وضوح این موضوع را تجربه کرده ایم که زمانی پرژه های عمرانی در مسیری افتتاح می شود، فرهنگ ها و نمای کلی ساختمان ها نیز تغییر می کند.

تذروی به اقدامات صورت گرفته در محله دباغ خانه نظیر مرمت کوچه ها، جمع آوری آب های سطحی که بیشترین درخواست اهالی بوده است اشاره کرد و افزود:نمی توان اجازه حفر چاه را در این کوچه ها داد؛ چرا که استحکام دیوارهای خانه ها پایین است و هر لحظه امکان ریزش ساختمان ها وجود دارد.

وی بیان کرد: در منطقه دو شیراز چندین نقطه محروم وجود دارد که 5 محله( دباغ خانه، گلکوب، تل شیری، شیخ علی چوپان و ده پیاله) را شناسایی کرده و سال گذشته در اولویت قرار گرفته اند، امسال نیز این محله ها و محله های دیگر در برنامه بودجه دیده شده اند.

تذروی  گفت: در بعضی محلات محروم منطقه دو اولویت تملک است ؛ به عنوان مثال در محله ماذون قشقایی چندین مغازه وجود دارد که اگر ساماندهی شود فضا برای دسترسی باز خواهد که البته بودجه شهرداری کفاف این تملک ها را نمی دهد به همین دلیل از بودجه محرومیت زدایی کمک گرفته ایم.

عضو شواری شهر شیراز تصریح کرد: در بودجه محرومیت زدایی فضای ورزشی و فرهنگی پیش بینی  شده با کمک خیرین در حال انجام است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا در پایان کار دوره ششم شورای شهر بعضی از محلات منطقه دو شیراز محرومیت زدایی و ساماندهی شوند.

 

 

 

 

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز