کد خبر: 1324627 A

اجرای طرح جهش دیم زار‌ها در ۲۰۰ هزار هکتار از دیم‌زار‌های فارس

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس از اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌ها با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان خبرداد.

اجرای طرح جهش دیم زار‌ها در ۲۰۰ هزار هکتار از دیم‌زار‌های فارس

محمد مهدی رنجبر گفت: این طرح در سطح ۲۰۰ هزار هکتار از دیم‌زار‌های فارس جهت تحقق افزایش تولید، کمک به بهبود معیشت کشاورزان دیمکارو ترویج کشاورزی حفاظتی از طریق رعایت تناوب زراعی و نگهداری حداقلی ۳۰ درصد بقایا در سطح دیمزار‌ها انجام شده است.

وی، کاشت در جهت عمود بر شیب زمین، کمک به ترویج استفاده از بذور گواهی شده و بذر مال شده با روی فسفات در دیمزارها، کمک به ایجاد مزارع الگویی-ترویجی برای بازدید کشاورزای دیمکار، کمک به دلگرم کردن کشاورزان دیمکار برای کاشت زمین‌ها از طریق یارانه ۵۰ هزارتومانی برای هر هکتار بیمه محصولات دیم و تامین ۳۳ عدد خودرو برای ۱۴ تا از شهرستان‌های تحت پوشش طرح، ترویج کاشت دانه‌های روغنی کاملینا و گلرنگ و همچنین گیاهان دارویی و گیاهان علوفه‌ای و ترویج استفاده از ادوات کشت مستقیم، سمپاش، زیر شکن و دیگر ادوات مورد نیاز دیمزار‌ها به کمک تامین اعتبار لازم برای خرید ادوات مذکور به صورت وام ۴ درصدی با مشارکت بانک ملی استان را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس ادامه داد: خوشبختانه و با یاری خداوند و تلاش رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تا تاریخ ۴ بهمن‌ماه امسال سطح ۲۰۰ هزار هکتار ابلاغی به طور کامل اجراء شده است. همچنین سطح بیمه ۴۹ هزار و ۳۳۵ هکتار و سطح کشت مستقیم ۴۳۶۸۷ هکتار بوده است.

رنجبر با بیان اینکه این طرح در ۱۴ شهرستان فارس اجرا می‌شود، یادآور شد: در طرح جهش دیم زار‌ها به کشاورزانی که در این طرح مشارکت کنند تسهیلات کم بهره برای خرید تجهیزات کشاورزی داده خواهد شد.

انتهای پیام/
خودرو زمین سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر