کد خبر: 379253 A

نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: نماینده اصولگرای مردم ورامین در مجلس دهم گفت: مقدمات تهیه اساسنامه فراکسیون ولایت انجام شده و پس از تکمیل و تصویب آن در مجمع عمومی، فراکسیون کار خود را به‌صورت رسمی ادامه خواهد داد.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به آخرین وضعیت فراکسیون ولایت خاطرنشان کرد: فراکسیون ولایت در هفته آینده و شاید دو هفته آینده، مجمع عمومی خود را تشکیل می‌دهد و با انتخاب هیات‌رئیسه، فراکسیون به کار خود ادامه می‌دهد.

مقدمات اساسنامه فراکسیون ولایت تهیه شده‌است

او گفت: باتوجه به این‌که همه فراکسیون‌ها باید اساسنامه داشته باشند، برای فراکسیون ولایت نیز یک اساسنامه تنظیم خواهد شد که ان‌شاءالله به تصویب مجمع عمومی می‌رسد.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم خاطرنشان کرد: البته هنوز این اساسنامه به‌صورت کامل تهیه نشده اما مقدمات کار انجام شده و به‌زودی با تصویب اساسنامه در مجمع عمومی، فراکسیون کار خود را به‌صورت رسمی ادامه خواهد داد.

حضور همزمان در فراکسیون ولایت و دیگر فراکسیون‌ها امکان‌پذیر نیست

او در پاسخ به این سوال که آیا امکان حضور اعضای فراکسیون ولایت در دیگر فراکسیون‌های مجلس در اساسنامه اولیه پیش‌بینی شده‌است، گفت: به‌طور طبیعی امکان حضور یک نفر در دو فراکسیون سیاسی وجود ندارد اما فراکسیون‌های تخصصی که سازوکاری شبیه به سازمان‌های مردم‌نهاد دارند، این امکان را برای اعضا فراهم می‌کنند. با این حال، در فراکسیون‌های سیاسی این مسئله عرف نیست که مثلاً یک نفر هم در فراکسیون ولایت باشد، و هم در فراکسیون امید و فراکسیون مستقلان.

نقوی‌حسینی در واکنش به تلاش گروهی از نمایندگان برای تشکیل فراکسیون سوم و احتمال قرار دادن بندی در اساسنامه این فراکسیون که امکان حضور افراد در دو فراکسیون به‌صورت همزمان را فراهم می‌کند، گفت: این مسئله به تصمیم مجمع عمومی آن فراکسیون بستگی دارد و طبیعتاً‌ اگر این پیشنهاد مطرح شود و در مجمع عمومی به تصویب برسد، اعضا باید مطابق اساسنامه عمل کنند.

فعالیت فراکسیون ولایت با ۱۸۰ نفر ادامه می‌یابد

او در تشریح برنامه فراکسیون ولایت باتوجه به احتمال خروج تعدادی از اعضای این فراکسیون برای تشکیل فراکسیون مستقلان گفت: برنامه ما این است که فعالیت فراکسیون ولایت را با همان تعداد ۱۸۰ نفری که در ابتدا اعلام شد، ادامه دهیم؛ مگر این‌که این افراد رسماً اعلام کنند، به حضور در فراکسیون ولایت تمایل ندارند که این مسئله هم به خودشان مربوط است.

ورود، خروج، انشعاب و تشکیل سوفراکسیون، طبیعت کار فراکسیون‌های سیاسی است

او در پاسخ به این سوال که آیا در صورت انشعاب در فراکسیون ولایت، خللی در روند کار آن به‌وجود نخواهد آمد، اعلام کرد: این مسئله بخشی از طبیعت کار فراکسیون‌های سیاسی در مجلس است که گاهی این فراکسیون‌ها متورم می‌شوند و گاهی با کاهش اعضا روبرو می‌شوند. همچنین گاهی اوقات، گروهی از آن انشعاب می‌کنند یا داخل فراکسیون، سوفراکسیون تشکیل می‌دهند.

نماینده ورامین در مجلس دهم تصریح کرد: با این حال ما قصد داریم، اکثریت خود در مجلس را حفظ کنیم و تحت عنوان «ولایت» به کار خود در مجلس ادامه دهیم.

کسی قصد ندارد از فراکسیون ولایت خارج شود

او در پاسخ به این سوال که چرا برخی از اعضای فراکسیون ولایت قصد دارند در همین ابتدای راه، از آن خارج شوند، گفت: چنین اعتقادی ندارم که کسی قصد دارد از فراکسیون خارج شود. البته قرار هم نیست درباره دیگران صحبت کنم. ما فراکسیون خودمان را تشکیل می‌دهیم و هر کسی که بیاید عضو فراکسیون است و هرکسی هم تمایل نداشته‌باشد، باید خودش پاسخگو باشد.

تا زمانی که فراکسیون سوم تشکیل نشود، نمی‌توان درباره آن صحبت کرد

این نماینده اصولگرای مجلس ضمن تکذیبِ خروج برخی از اعضای فراکسیون، اضافه کرد: هنوز فراکسیون سوم تشکیل نشده‌است و در حال حاضر نمی‌توان درباره آن صحبت کرد. هرگاه این فراکسیون رسماً اعلام موجودیت کرد، باید از اعضای آن درخصوص فعالیت‌شان سوال کنید.

او در واکنش به این‌که آیا فراکسیون ولایت رسماً تشکیل شده یا خیر، گفت: فراکسیون ولایت اعلام موجودیت کرده و براساس همین اعلام موجودیت نیز تصمیم‌هایی اتخاذ کرده و هم‌اکنون نیز مشغول انجام فعالیت‌های خود است.

نقوی‌حسینی در پایان و در پاسخ به این‌که برخی از اعضای فراکسیون ولایت مدعی شده‌اند که در جلسه‌ای که پیش از آغاز به کار مجلس با دعوت علی لاریجانی تشکیل شد، توافقی برای تشکیل فراکسیون صورت نگرفته و صرفاً درباره انتخاب رئیس مجلس صحبت شده‌است، گفت: به گفته دیگران کاری ندارم و فقط می‌توانم درباره خودم و فراکسیون ولایت صحبت کنم.

فراکسیون رهروان ولایت سیدحسین نقوی حسینی فراکسیون ولایت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر