خبرگزاری کار ایران

| 13:02   
کد خبر : ۱۳۷۹۵۰۷

هشدار فرمانده نیروی دریایی سپاه نسبت به تخلیه نفت توقیف شده ایران

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: اگر شرکتی بخواهد نفت ما را از نفتکش توقیف شده خالی بکند ما آن شرکت را مسئول می‌دانیم و ضمن اینکه آمریکا را هم مسئول می‌دانیم.

هشدار فرمانده نیروی دریایی سپاه نسبت به تخلیه نفت توقیف شده ایران

به گزارش ایلنا، دریادار تنگسیری در گفت‌وگویی درباره چگونگی توقیف نفتکش انگلیسی در ۲۸ تیر سال ۹۸ اظهار کرد: رهبر انقلاب در ۲۵ تیر ماه سال ۹۸  فرمودند انگلیس‌های خبیث، کشتی ما را به ناحق گرفتند و دزدی دریایی کردند. ۷۲ ساعت بعد از  آن بیانات، یک نفتکش انگلیسی به نام «استنا امپرو» در حال ورود به تنگه هرمز بود که علاوه بر اینکه حکم توقیف داشت، سه تخلف هم داشت. اول اینکه از مسیر خروجی تنگه هرمز در حال ورود بود، دوم اینکه ios شناور خاموش بود و تخلف مهم دیگر اینکه به اخطارهای ما توجه نکرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: وقتی تعدادی از شناورها را برای توقیف به سمت شناور اعزام کردیم، نفتکش تمکین نکرد. بلافاصله تکاوران نیروی دریایی سپاه وارد عملیات شدند و اقدام به توقیف و هدایت شناور به سمت آب‌های ایران  نمودند. در همان زمان یک کشتی اسکورت در ۳۰ مایلی نفتکش قرار داشت. وقتی کشتی به سمت ما حرکت کرد به اسکورت اخطار دادیم اگر برنگردند ما می‌زنیم. اسکورت مجبور به تمکین شد و نفتکش متخلف را به آب‌های ایران منتقل کردیم.

سردار تنگسیری با اشاره به خباثت انگلیسی‌ها در منطقه بیان داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند "دوران بزن در رو تمام شده است" و اگر بزنند می خورند.

سردار تنگسیری همچنین تاکید کرد: اعلام می‌کنیم اگر شرکتی بخواهد نفت ما را از نفتکش توقیف شده خالی بکند ما آن شرکت را مسئول می‌دانیم و ضمن اینکه آمریکا را هم مسئول می‌دانیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز