خبرگزاری کار ایران

| 11:35   
کد خبر : ۱۳۹۶۸۲۸
زاخارووا:

امیدواریم ایروان به دنبال تفرقه‌افکنی بین روس‌ها و ارمنی‌ها نباشد

سخنگوی و‌زارت خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که رهبری ارمنستان به دنبال تفرقه‌افکنی بین مردم دو کشور نباشد.

امیدواریم ایروان به دنبال تفرقه‌افکنی بین روس‌ها و ارمنی‌ها نباشد

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو امیدوار است رهبری ارمنستان برنامه‌های فاجعه‌باری برای ایجاد اختلاف بین مردم روسیه و ارمنی نداشته باشد.

زاخارووا در پاسخ به پرسشی در این زمینه گفت: «امیدوارم این اتفاق رخ ندهد و رهبری ارمنستان چنین هدف و مأموریتی نداشته باشد، زیرا به نظر من این اتفاق به ویژه برای ارمنستان فاجعه‌بار خواهد بود».

وی تصریح کرد که روسیه در طول تاریخ خود را به عنوان متحد، دوست و نزدیک‌ترین شریک برای ارمنستان و مردم این کشور نشان داده و در سخت‌ترین لحظات از آن حمایت کرده است.

این دیپلمات روس تاکید کرد که مسکو هواره به دستاوردهای ارمنستان افتخار کرده و به تصمیمات آن حتی در حالت عدم مشارکت در اتخاذ آنها احترام گذاشته است زیرا به حاکمیت این کشور احترام می‌گذارد‌. 

وی تاکید کرد که چنین روابطی را نمی‌توان ظرف یک یا ۵ سال ایجاد کرد بلکه قدمتی تاریخی دارند و در گذر زمان آزمایش شده‌اند و جایگاه این روابط در قلب مردم است نه اینکه به صورت برنامه وار تحمیل و اجرا شده باشند.

زاخارووا در پایان گفت: «امیدوارم هیچ فردی در رهبری ارمنستان به دنبال برنامه‌ای برای نابودی چنین روابطی نباشد».

وزارت خارجه روسیه جمعه گذشته «واغارشاک هاروتیونیان»، سفیر ارمنستان در مسکو را به دلیل اقدامات غیردوستانه ایروان احضار کرد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز