خبرگزاری کار ایران

چرا باید برای کارهای متفاوت آدرس ایمیل های جداگانه داشت؟

asdasd
کد خبر : ۱۰۸۸۳۴۵

ایمیل یکی از قدیمی ترین تکنولوژی های بستر وب است که هنوز که هنوزه حرف اول را در ارتباطات کاری رسمی ، دانشگاهی و مالی میزند. خیلی ها تصور میکردند که با ورود پیام رسان ها مانند واتس اپ و تلگرام کاربرد ایمیل کم می شود اما نه تنها اینگونه نشد بلکه استفاده از ایمیل بسیار امن تر و بیشتر رواج پیدا کرد.

هم اکنون نیز برای ساخت اپل ایدی ، استفاده از سرویس های گوگل ، استفاده از بسیاری از سایتهای پرداخت ، ثبت نام دانشگاه ها ، ارتباط با سفارت خانه ها و بالاخص ارتباطات تجاری و دانشگاهی آدرس ایمیل حرف اول را میزند. اگر میخواهید دقیق تر و بهتر با ایمیل و طرز کار آن وساختار آن آشنا شوید میتوانید نوشتار ایمیل چیست را از میل فا سرویس دهنده قدیمی و ایرانی ایمیل بخوانید.

اما ما میخواهیم در این نوشتار به شما بگوییم که داشتن یک آدرس ایمیل حتما لازم است اما برای حفظ امنیت پیشنهاد میکنیم برای کارهای گوناگون از ایمیل آدرس های متفاوت استفاده کنید و از سایتهای مختلف و معتبر ارائه دهنده سرویس ایمیل آدرس های متفاوت بسازید.

به عنوان مثال اگر میخواهید یک پیچ اینستاگرام داشته باشید بهتر است حتما یک ایمیل شخصی برای آن ثبت کنید اما از آن ایمیل نباید در سایت مثلا بانکی یا صرافی خود استفاده کنید.

 

دقت کنید که هکرها معمولا با پیدا کردن آدرس ایمیل افراد در تلاش برای هک آن به منظور مثلا هک حساب فیس بوک شما میتوانند بعد از نفوذ به ایمیل از سایر سرویسهای شما نیز استفاده کنند.

وقتی ایمیل شما هک میشود هکر میتواند با مراجعه به ایمیل ها و دیدن سایتها و سرویس هایی که با آن ایمیل در آن عضو شده اید نسبت به بازیابی رمز عبور شما در همه سایتها و سرویس ها اقدام کند بنابراین داشتن آدرس ایمیل های متفاوت برای امور گوناگون امری لازم است  و کمک زیادی به حفظ امنیت شما میکند.

از طرفی با توجه به تحریم ها و مشکلات ناشی از روابط ایران با کشورهای غربی معمولا استفاده از ایمیل های خارجی دارای ریسک بالای قطع دسترسی کلی به سرویس، عدم پاسخگویی در صورت بروز مشکل و حتی بستن یک ایمیل بدون هیچ توضیحی می باشد.

سرویس دهنده های داخلی نیز علیرغم تلاش و سرمایه گذاری های بالای دولتی موفق نشدند در جذب کاربر چندان موفق عمل کنند و علاوه بر این معمولا نیز در ارسال و دریافت ایمیل به سرویس های خارجی دارای مشکل هستند به عنوان مثال ایمیل ایران یا پست که سالها تلاش کرد و اقبال چندانی پیدا نکرد.

ایمیل ایرانی و فارسی میل فا از سال 88 کار خود را آغاز کرده و با بررسی مشکلاتی که بسیاری از کاربران حتی در ساخت ایمیل داشتند اقدام به طراحی جادوگر ساخت ایمیل کرده است که با کمک برنامه ساخت ایمیل با استفاده از گوشی یا رایانه معمولی میتوانید در کمتر از یک دقیقه صاحب یک ایمیل آدرس اختصاصی از میل فا شوید.

چرا باید برای کارهای متفاوت آدرس ایمیل های جداگانه داشت؟

میل فا اخیرا و برای جلوگیری از عضویت اسپمرها و پاسخگویی بهتر رقم بسیار اندکی را برای یکبار و هنگام ساخت ایمیل از شما دریافت میکند که این رقم نیز در حساب شما در میل فا باقی مانده و میتوانید برای ارتقاء سطح کاربری یا سایر خدمات میل فا از آن استفاده کنید.

پس تا دیر نشده همین حالا امور مختلف کاری و سرگرمی خود را دسته بندی کرده و از ایمیل های متفاوت برای آن استفاده کنید و با مراجعه به صفحه ساخت ایمیل آدرس ایمیل جدید خود را به راحتی ساخته و از آن استفاده کنید.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز