خبرگزاری کار ایران

| 03:40   
کد خبر : ۳۵۰۷۰۵
فتاح در زاهدان مطرح کرد:

مشارکت بنیاد مستضعفان برای خانه‌دار شدن ۱۲ هزار خانواده محروم در سیستان و بلوچستان

رئیس بنیاد مستضعفان در سفر به سیستان و بلوچستان، با اشاره به اجرای ۱۲۰۰ میلیارد تومان طرح محرومیت‌زدایی بنیاد در این استان، از مشارکت این بنیاد برای خانه‌دار شدن ۱۲ هزار خانواده محروم این استان خبر داد.

مشارکت بنیاد مستضعفان برای خانه‌دار شدن ۱۲ هزار خانواده محروم در سیستان و بلوچستان

به گزارش ایلنا، سید پرویز فتاح در سفر به زاهدان در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای ۱۲۰۰ میلیارد تومان طرح‌های محرومیت‌زدایی و آبادانی در این استان توسط بنیاد مستضعفان طی چهار سال اخیر گفت: بنیاد مستضعفان در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان حضور دارد و در حوزه‌های مختلفی از جمله مسکن، معیشت، ورزشی و آموزشی، بهداشت و درمان و... طرح‌هایی را اجرا کرده است.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در ساخت بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی برای محرومان سیستان و بلوچستان مشارکت دارد، اظهار داشت: این تعداد شامل طرح‌های خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، محرومان فاقد پوشش حمایتی و البته تکمیل خانه‌های نیمه‌کاره محرومان در مناطق مختلف این استان می‌شود و این درحالی است که ساخت بخش عمده این واحدها تا دهه فجر امسال به اتمام می‌رسد.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه از سال ٩٩ تا امروز، بنیاد بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی به خانواده‌های محروم استان داشته تصریح کرد: این مبلغ در بخش‌های مختلفی از جمله مشارکت در احداث مسکن، تامین تجهیزات و لوازم خانگی آسیب‌دیدگان سیل این استان، کمک به ایتام، کمک‌های کرونایی، تحصیلی، ودیعه مسکن، تجهیزات توانبخشی و... میان مددجویان کمیته امداد و بهزیستی استان و همچنین محرومان فاقد پوشش حمایتی هزینه شده است.
فتاح با اشاره به اجرای طرح حمایت از مادران باردار و شیرده مناطق محروم با هدف رفع سوءتغذیه خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان در سال گذشته بیش از ۱۸۰ هزار بسته معیشتی را میان محرومان سیستان و بلوچستان توزیع کرده که بیش از ۸۲ هزار بسته غذایی مربوط به مادران باردار و شیرده استان بوده است.
احداث ۴۶ زمین چمن ورزشی مصنوعی، ۳۵۰ کلاس درس، مرکز بهداشت قصرقند و همچنین تخصیص چهار دستگاه آمبولانس و تامین ۳۰۰ ترانس برق، از دیگر اقدامات بنیاد مستضعفان برای رفع محرومیت در این استان بوده است.
فتاح با اعلام تخصیص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه این استان در سال جاری ابراز داشت: بنیاد مستضعفان در سال گذشته نیز ٩٠ میلیارد تومان را در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه برای کمک به اشتغال و گره‌گشایی استان تخصیص داده بود.
وی با اعلام ساخت ۲۰ زمین چمن مصنوعی دیگر بعنوان یکی از مصوبات جلسه امروز بیان کرد: توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی و همچنین پرداخت ٤٠ میلیارد تومان به کمیته امداد و بهزیستی استان (هر کدام ٢٠ میلیارد تومان) براى حمایت از مددجویان تحت پوشش و کمک های موردی به فاقدین پوشش حمایتی از دیگر مصوبات جلسه امروز بود.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه پیشنهادات مطرح شده در جلسات امروز برای سرمایه‌گذاری اقتصادی بیشتر بنیاد در این استان را بررسی می‌کند، یادآور شد: درحال حاضر نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار که با سرمایه‌گذاری بنیاد احداث شده در مدار است و با توجه به اینکه اعلام شد به‌زودی سوخت گاز در دسترس این نیروگاه قرار خواهد گرفت، ما برای سرمایه‌گذاری بیشتر به منظور توسعه این نیروگاه البته به شرط تامین گاز، اعلام آمادگی کردیم.
فتاح با تاکید بر اهمیت مردم استان سیستان و بلوچستان برای مسولان کشور و خصوصاً رهبر انقلاب، عنوان کرد که نظام، تمام قد پای این استان و مردم آن ایستاده و برای رفع مشکلات آنها که بعضاً حل آنها سخت و زمان‌بر است تلاش خواهد کرد.
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز